Продажбата на стари коли с гаранция няма да е задължителна 09.11 | 15:06
Автокъщите, които не участват в споразумението могат и да не предлагат гаранция

Продажбата на употребявани автомобили с гаранция няма да има задължителен характер, каза пред журналисти днес министърът на транспорта, информационните технологии и съобщенията Александър Цветков. Преди два дни той подписа за тристранен меморандум с Асоциацията на вносителите на автомобили и с Комисията за защита на потребителите. Идеята на това споразумение е клиентите да са защитени и да получават проверена и сигурна стока, каквато е технически изправният автомобил. Който предпочита да вземе автомобил без гаранция, е негова воля, коментира Цветков.
Министърът отрече да има бойкот на инициативата сред фирмите, внасящи стари автомобили. Той каза, че в споразумението са включени 82 автокъщи - членове на Асоциацията на вносителите на автомобили, които предлагат гаранция за колите си от минимум 3 месеца. Всички останали могат и да не предлагат такава гаранция, това ще бъде избор на съответната къща или бизнесмен, каза Цветков.
По въпроса за доказването на вината за повредата, в случаите, когато гаранцията трябва да я покрие, той коментира, че "гаранцията покрива основни възли и детайли на автомобилите и в случаите, когато се появи такава повреда, гаранцията я покрива". Според министър Цветков вината за повредата не е толкова трудно да се докаже и той не вижда в това голям проблем.
Вносителите, подписали споразумението за гаранция, не са поискали никакви преференции за това, информира още Александър Цветков.
Водещи
-
Църквата отбелязва Петрови заговезни
Празникът е известен още като Вси Светии или Апостолски заговезни
15.06 | 10:40
-
Тръгнаха сезонните влакове от София до Бургас и Варна
Ето колко струват билетите и какво е разписанието им
15.06 | 10:00
Най-четени
-
Радев: Правителството налива значителни средства за пропаганда и реклама на еврото
Рискът вече не е само от глобалният икономически сблъсък, рискът вече е към глобален военен...
15.06 | 08:23