Прокопиев и Мавродиев влязоха в словестна битка в национален ефир 23.01 | 10:52
Шефът на КФН обвини бизнесмена, че е пуснал хора да го следят
Получих информация, че Иво Прокопиев е пуснал хора, които да ме следят. Това заяви председателят на Комисията за финансов надзор (КФН) Стоян Мавродиев пред БНТ. По думите му освен да го следят хората на Прокопиев имали за задача и да обикалят институциите, за да търсят или фабрикуват компромати срещу Мавродиев.
"Крайно време е да демаскираме почтените намерения на тази медийна група", заяви Мавродиев.
Миналата седмица КФН глоби "Икономедиа" на бизнесмена Иво Прокопиев, издател на вестниците "Капитал" и "Дневник" с общо 160 000 лв. заради публикации в сайтовете, които според Мавродиев са нанесли на пазара. Тогава Прокопиев заяви, че това е цензура и отмъщение на Мавродиев, заради неприятни за него публикации в медиите.
"Отвратителен гьобелсовски тип компромат. Не отива на медия с претенции за сериозност да фабрикува компромати за ръководители на важни институции, само защото не са щастливи от нашата надзорна дейност", каза Мавродиев, коментирайки публикациите за връзките му с Брендо.
Според Мавродиев твърдението, че Евелин Банев-Брендо е бил негов клиент, е "манипулация, изфабрикувана от медиите на Прокопиев". Всякакви лъжи в тази посока са наказуеми и съм завел наказателни дела срещу него, каза Мавродиев.
"За разлика от Брендо, обаче самият Прокопиев беше наш клиент и е идвал в нашия офис", разказа Мавродиев за времето, в което е имал частна консултантска фирма.
"Моите компании бяха едни от най-големите рекламодатели във вестник "Капитал". Тогава бяхме добри и почтени инвеститори. Сега сипем лъжи и доноси от този недостоен тип, фабрикувайки подобни жалки манипулации", добави той.
От своя страна пред БНТ Прокопиев каза, че ако Мавродиев не бъде сменен, ще има нова вълна на финансовата криза. Той определи изказванията на шефа на КФН като "възмутителни".
На твърдението на Мавродиев, че Иво Прокопиев е пуснал хора, които го следят, съсобственикът на "Икономедиа" отговори така: "Това е невярно, това са пълни глупости. Казвам го с цялата си сериозност: ако регулаторите не бъдат сменени спешно и доверието във финансовия сектор на България не започне да се възстановява бързо, ние ще бъдем изправени най-вероятно пред последваща вълна на финансовата криза. Така че, специално КФН и БНБ носят огромната отговорност за фалита на КТБ, за това, че данъкоплатците платиха 4 милиарда и за това, че най-вероятно ще трябва да плащат още толкова, ако не бъдат предприети спешни мерки", каза Прокопиев.
Водещи
-
Разликата между ГЕРБ и ПП-ДБ е вече под 3%, ДПС -НН падат на четвърто място
Доверието в Народното събрание
11.12 | 11:45
-
Общински съветници напускат ИТН. Призив към Слави
Мотивите за това решение Ангелов посочва в публикацията, че са разнородни - лични,...
11.12 | 11:30
-
Радостин Василев: ИТН или БСП да гласуват за падането на правителството
Василев отправи критики и към ДПС, подчертавайки, че „не трябва да се спекулира с етническата...
11.12 | 11:15
-
Политическите реакции след протестите: Искания за оставка и предупреждения за ескалация
След масовия протест в София и десетки градове, политиците реагираха с остри позиции и призиви...
11.12 | 10:45
Най-четени
-
Президентът Радев: Хората изпревариха парламента и гласуваха недоверие на кабинета
По думите му протестът е родил „широк народен консенсус анти-мафия“, който надхвърля...
10.12 | 23:01
-
Парламентът решава съдбата на кабинета "Желязков" днес
Депутатите обсъждат и първите бюджети в евро за 2026 година
11.12 | 08:31
-
Сръбският подземен бос Сретен Йосич, известен с прякора Йоца Амстердам, е пуснат на свобода
Кървавата история на присъдата
11.12 | 09:59
-
Промени при издаването на лични документи
С новите правила в заявленията ще се въвеждат и данни за електронна поща и телефон за контакт,...
11.12 | 10:30