Прокуратурата проверява "Горубсо-Мадан" 26.03 | 16:43
Проверката е по искане на синдикалните лидери в мините
Районната прокуратура в Мадан днес (26 март) е разпоредила проверка в "Горубсо-Мадан", съобщи говорителят на Окръжната прокуратура в Смолян, цитиран от БТА.
В рамките на проверката ще се изясняват причините за лошото финансово състояние на дружеството и дали минното предприятие е тласкано към умишлен банкрут.
Проверката е предизвикана след внесена декларация от синдикалните лидери на КНСБ и на КТ "Подкрепа" в мините, които настояват да се разследва дейността на досегашните собственици и ръководство на "Горубсо-Мадан" във връзка с неизплащането на заплати, осигуровки и липсата на нормални условия на труд в рудниците.
В декларацията на синдикалистите се настоява да се арестува и разследва досегашният собственик Валентин Захариев.
До неговото задържане не се стигна, но разпоредената от прокуратурата проверка ще проследи цялостната дейност на дружеството и причините за тежкото финансово състояние.
Припомняме, че днес стана ясно от заявленията на социалния министър Тотю Младенов, че полицията проверява дали собственикът на Оловно-цинковия комбинат в Кърджали Валентин Захариев (който до скоро беше и собственик на "Горубсо-Мадан"), умишлено не води комбината към фалит.
Водещи
-
Задържаха гръцкия модел Анастасиос Михайлидис от случая „Хасърджиев”
По искане на Софийска районна прокуратура е образувано производство срещу него
05.12 | 20:45
-
Поразен от Украйна танкер мистериозно доплава до България и заседна край Ахтопол
Българските институции изготвят план за реакция
05.12 | 20:30
-
Румен Петков: ПП направиха Пеевски недосегаем с промените в Конституцията
Според бившия вътрешен министър протестът е бил „яхнат“ от Кирил Петков
05.12 | 20:15
Най-четени
-
Борисов: Провокатори тормозят семейството ми! Денков търсеше Пеевски при проблем!
"Днес ще направя един тест дали работим заедно - събрахме подписи и входираме искане да...
05.12 | 11:45
-
В понеделник правителството внася коригирания проектобюджет в НС
Какви ще са параметрите на план-сметката за 2026 г.
05.12 | 13:20
-
Голяма секира: Цените в сладкарницата на Линда Петкова скочиха до небесата
За поръчковите торти на няколко етажа клиентите шушукат, че цените са "космически“, а някои...
05.12 | 11:30
-
ПП-ДБ внесе вота на недоверие към кабинета
Очакваме да отидем на избори максимално бързо, призова Божидар Божанов
05.12 | 13:10