Противоградни ракети „бдят“ над нови 1 млн. дка ниви в Пловдивско и Старозагорско 28.05 | 14:05
Броят на площадките за изстрелване в страната вече е 57
Нов команден пункт с 22 ракетни площадки от днес ще защитава около 2 млн. дка земя в областите Стара Загора и Пловдив. Полигонът се намира в землището в село Тъжа, община Павел баня, област Стара Загора. Той ще защитава нови 1 млн. дка обработваема земя в общините Павел баня, Карлово, Казанлък и Мъглиж. До момента Изпълнителната агенция за борба с градушките (ИАБГ) защитаваше близо 4 млн. дка обработваема земя на територията на двете области.
Общата стойност на командния пункт и площадките е 1 млн. и 90 хил. лв.
След откриването на командните пунктове в град Хасково и в село Тъжа в рамките на последната седмица, броят на ракетните площадки в страната е увеличен с 57. Към днешна дата те са 256, като предстои пускането на още нови 5 към старите полигони в Плевен и Пловдив и една към този в село Тъжа.
В реално време може да се наблюдава метеорологичната обстановка и радарното покритие, което Изпълнителна агенция "Борба с градушките" (ИАБГ) осигурява. Към момента агенцията разполага с 5 радара:
•Враца (Бърдарски геран)
• Сливен (Старо село)
• Пловдив (Голям чардак)
• Пловдив (Поповица)
• Монтана (Долно Церовене)
На интернет страницата на Агенцията може да бъде наблюдавана метеорологична информация на база радарна отражаемост.
Водещи
-
Марс, Венера и Меркурий се подреждат в една линия тази вечер
Следващото подобно астрономическо зрелище ще е чак през 2038 г.
07.01 | 14:20
-
Авария остави голяма част от "Люлин" без парно и топла вода
По информация на дружеството се очаква топлоподаването да бъде възстановено на 8 януари около...
07.01 | 14:00
Най-четени
-
Заради пенсиите в евро: активират се измамниците
На този етап няма докладвани случаи, но очакваме по-висока активност от страна на измамници,...
07.01 | 10:00
-
КЗП и Столична община с общи действия срещу неправомерното повишение на цените в ученическите столове
КЗП и Столична община ще продължат сътрудничеството по темата, в т. ч. по отношение на...
07.01 | 11:30
-
Костадинов: Вече няма валута! Следващите стъпки са ликвидиране на армията, парламента, правителството и държавата!
Само за първите шест дни поскъпнаха стоки и услуги, а токът за бизнеса скочи с 30 %. Очевидно...
07.01 | 12:45