Пътища стават национални обекти 18.05 | 15:20

Така те ще могат да получат финансиране по ОП "Транспорт"

От Деляна Петкова

Министерският съвет прие решение, с което обяви републикански пътища за обекти с национално значение и национални обекти, съобщиха от пресцентъра на правителството. 

Републиканските пътища, които попадат в тази графа са:

- "Кърджали – Подкова”;

- "Участък от Път I- 1 (Е-79), Мездра – Ботевград”;

- "Видин – Монтана”;

- "Обход на град Монтана - І-1 (Е-79)”;

- "Обход на град Враца - Път I-1 (Е-79)” и "Обособена позиция №3: Път 1-5 (Е-85) /Път III - 5004/”;

-"Обходен път на град Габрово от км 0+000 до км 31+000”;

- "Път 1-5 Летище "Стара Загора” - АМ "Тракия” от км 236+323 до км 241+482,80”.

Тези обекти вече са предвидени за финансиране от Оперативна програма "Транспорт” 2007-2013 г.

С цел своевременното усвояване на средствата от Европейския съюз по ОП "Транспорт” и изграждането на пътища с важно стопанско и икономическо значение, както и с оглед защита на важни държавни и обществени интереси, е налице необходимост от обявяването на тези пътища за обекти с национално значение и национални обекти.

Водещи

Най-четени