Разрешителни с баркод решават проблемите на турската граница 19.02 | 18:03
Досега номерата на документите са въвеждани ръчно

На разрешителните за превоз ще се поставя баркод, който ще се чете със специален четец. Така ще се реши проблемът с електронната система на турската митница. Това заяви транспортният министър Данаил Папазов пред в. "24 часа".
Той обясни, че проблемите идват от там, че турските митничари въвеждат номера на разрешителното на ръка, докато при нас това става автоматично.
"Например, като се въвежда ръчно, вместо числото 699 може да се въведе 996 от код с 12 или 13 цифри и започват неразбориите. И този проблем ще го отстраним", посочи министърът.
Папазов обясни, че при либерализацията на превозите фактурата, която българската страна настоява да се счита за превозен документ, няма да се гледа.
"По всички закони тя не е превозен документ. Но турците искат с митнически документ да се опитат да разберат вида транспорт. Става въпрос за борба за пазар. Но ще създадем правила, които да не позволяват да бъдат заобикаляни", категоричен бе той.
Според министъра по-голямата част от българските превозвачи ще одобрят това, което българското правителство постигна по време на преговорите.
Папазов припомни, че детайлите по спогодбата трябва да изчистени до края на април и да бъде подписана.
Водещи
-
Иде нов дълъг уикенд: Как да го "разтегнете" до 9 дни?
Месец май е пълен с почивни и неучебни дни
11.05 | 18:00
-
През август започва ремонтът на отсечката, на която загина Сияна
Магистрала "Хемус" ще бъде завършена до края на 2029 г., обеща министър Иванов
11.05 | 17:40
-
За 15 години цените на лекарствата са скочили 10 пъти
28 пъти са нараснали злоупотребите в здравната сфера
11.05 | 17:20
-
Турция е готова да бъде домакин на преговори между Русия и Украйна
Това е заявил рдоган в телефонни разговори с Путин и Макрон
11.05 | 17:00
Най-четени
-
Честваме Светите равноапостоли и просветители Кирил и Методий
Вижте кой има Имен ден днес
11.05 | 08:37
-
Божидар Божанов: Още следващата седмица можем да отхвърлим референдума в пленарна зала
Според съпредседателя на ДБ това е "една от многото заблуди, които е направил президентът",...
11.05 | 14:00
-
Георги Харизанов: Референдум сега е като да питаме "за" или "против" Аспарух да пресече Дунава
"Голямата цел и идея е в един момент Румен Радев да се позиционира като човека на народа",...
11.05 | 13:20
-
Костадинов: Уведомихме нашите т. нар. партньори, че управляващите фалшифицират инфлацията
Трябва да има референдум и затова се радваме, че президентът се вслуша в призивите на...
11.05 | 16:20