Растат осигурените в частните пенсионни фондове 20.05 | 11:40
Въпреки алтернативата и втората пенсия да е в НОИ, хората искат да имат и частна

Броят на осигурените лица в частните пенсионни фондове продължава да расте. За последната година те са се увеличили с почти 2.2%. Ръстът на броя на хората се случва въпреки въведената в Кодекса за социално осигуряване възможност те да избират дали да се осигуряват за втора пенсия в НОИ, както за първата или това да става в частен фонд.
Така между първото тримесечие на 2015 г. и аналогичния период на т.г. броят на личните партиди в универсалните, професионалните и доброволните фондове се е увеличил до над 4.4 млн., показват данните на Комисията за финансов надзор (КФН).
Най-много са осигурените лица универсалните (УПФ) - 3 521 851, тъй като там партиди трябва да имат родените след 31 декември 1959 г., упражняващи трета категория труд. На второ място с 605 705 партиди са фондовете за доброволно пенсионно осигуряване или т.нар. трета пенсия. Трети са професионалните, обслужващи упражняващите първа и втора категория труд с 280 431 осигурени.
Според данните на КФН средният размер на натрупаните средства по партидата на едно осигурено лице в УПФ се увеличава и вече е 2 224 лв. спрямо 2 184.87 лв. към края на декември 2015 г.
Водещи
-
Лорер: Видя се мнозинството в зала вчера - на управляващите и ДПС-Ново начало
"Имам сериозни опасения за този бюджет. ПП-ДБ няма да подкрепи бюджета, защото не се изпълни...
20.03 | 08:45
-
Какви потребителски такси дължим като здравноосигурени
Информацията важи за всички лечебни и здравни заведения на територията на страната, независимо...
20.03 | 08:30
-
ЕК установи, че Google нарушава Закона за цифровите пазари
Комисията също така издаде две заповеди на Apple
19.03 | 21:00
-
Днес в по-голямата част от страната ще бъде слънчево
Над източните райони облачността ще се задържи по-често значителна. Ще духа слаб вятър от...
20.03 | 08:04
Най-четени
-
Костадинов: В Народното събрание има 5 управляващи партии, 3 патерици и само една истинска опозиция
В публикацията си лидерът на "Възраждане" посочи и друг случай от същия ден, когато опозицията...
19.03 | 10:59
-
Изравнителните сметки за и топла вода могат да бъдат забавени с повече от месец
"Тази възможност я има, но никой не се възползва от нея и е логично".
19.03 | 11:59
-
Тровят умишлено дърво в идеалния център на София – това е пореден такъв случай
Първият човек, който забелязва пропитото дърво с гориво, както и следите от разлятата течност...
19.03 | 09:59