Реалната безработица у нас била 20% 23.10 | 10:04
Проблем е, че няма система за оценка на компетенциите на работещите, смятат от БСК
Реалната безработица у нас е около 20%. Проблемът не е само в ниската квалификация на работещите, но и в липсата на система за оценка на тяхната компетентност, заяви зам.-председателят на Българската стопанска камара Камен Колев пред БНТ.
Според него таксите за бизнеса са изключително надценени и представляват едно допълнително данъчно облагане.
За следващата година трябва да има допълнителни приходи в рамките на половин милиард лева, които основно могат да дойдат от борба със сивата икономика, разширяване на данъчната основа, въвеждането на данъчното дознание, намаляването на плащането в брой до 5000 лева, криминализирането на неплащането на вноски и някои други мерки. Това заяви от своя страна лидерът на КНСБ Пламен Димитров.
Въвеждането на данъчно дознание би донесло на хазната допълнително 150-200 млн. лева, според него.
Според Димитров предстоящият митинг на учителите, които настояват за 15-процентно увеличение на доходите, няма да наруши учебния процес у нас. Увеличението на заплатите би струвало допълнителни около 120 милиона лева на бюджета, пресметна лидерът на КНСБ.
Водещи
-
Загиналият син на Весела Лечева возил 3-годишната си дъщеря на джета-убиец минути преди трагедията
Мартин дал спасителната си жилетка на детето на свой приятел и това е коствало живота му
11.07 | 17:40
-
Петър Ганев: Къде изчезнаха фискалните правила и корективните механизми?
България вече официално е в процедура по прекомерен дефици
11.07 | 17:20
-
Мантинелата край Карнобат – проектирана за задържане на автомобили до 1600 кг.
Това заяви директорът на Областното пътно управление в Бургас инж. Митко Порязов
11.07 | 17:00
Най-четени
-
Загина синът на Весела Лечева
36-годишния Мартин Велев почина след инцидент с джет на Халкидики
11.07 | 09:15
-
Даниел Бузов: Вероятно скоро вътрешният министър ще обяви цялата истина по случая Петрохан - Околчица
Журналистът с нови разкрития за трагедията
11.07 | 11:40
-
Почина вторият български космонавт Александър Александров
За загубата съобщиха премиерът Румен Радев и първият бг коспонавт Георги Иванов
11.07 | 10:00