Рекламираме вино в Русия и Китай 07.04 | 15:19
Европейският съюз одобри първата ни програма за промоция на вино

Държавен Фонд "Земеделие” и Регионалната лозаро-винарска камара "Тракия” подписаха договор за прилагането на пета, одобрена от Европейския съюз, промоционална програма.
"Междудържавната програма за промотиране на вино в трети страни" е мултинационална програма, предложена съвместно с Румънското сдружение на производителите на вино и винени продукти "Добруджа”, и е насочена към пазарите на Русия и Китай, информира агенция "Фокус".
Срокът на изпълнение на програмата е три години, а общият ѝ е приблизително 3,2 млн. евро за трите годишни фази от изпълнението на договора.
Проектът цели издигането на имиджа на вината със защитено наименование за произход (ЗНП) и защитено географско означение (ЗГО). С негова помощ трябва да укрепне позицията на продуктите на съществуващите пазари и да се увеличи износът на вина със защитено наименование за произход и защитено географско означение.
ЕС предоставя половината от бюджета на програмата, 30% са съфинансиране от ДФ "Земеделие”, а бенефициентът осигурява 20% от средствата.
Програмите за промоция на земеделски или хранителни продукти могат да се разработват от сдружения на производители или производители и търговци. За целта те трябва да кандидатстват в Министерството на земеделието и храните (МЗХ), като документите се подават всяка година в срок до 15 април (1-ро представяне) и до 30 септември (2-ро представяне).
Постоянната консултативна комисия към МЗХ определя кои програми да бъдат предложени за утвърждаване от министъра на земеделието и храните и след това – изпратени за одобрение от Европейската комисия. Договорите се сключват с фонд "Земеделие” до 90 дни от датата, на която е обявено решението на ЕК. Сдружението или асоциацията внасят гаранция за изпълнение на ангажимента в полза на фонда в размер на 15% от максималното годишно финансиране по програмата.
Водещи
-
Православната църква почита днес петима от седемдесетте апостоли на Христос
Народните поверия съветват да не започвате нови дела днес
30.07 | 08:34
-
Заради пожар пътят между автомагистрала "Хемус" и "Провадия" е затворен
От полицията уточниха, че горят сухи треви и оранжерии. Към момента няма опасност за...
29.07 | 17:59
-
Иванчева: В шок съм, още не мога да повярвам, отивам да видя първо сина си и майка ми
По думите й съкращаването с 10 месеца на 6-годишна присъда е голям период.
29.07 | 16:59
Най-четени
-
Православната църква почита днес петима от седемдесетте апостоли на Христос
Народните поверия съветват да не започвате нови дела днес
30.07 | 08:34
-
Бойко Борисов: Нямам неизпълнено обещание, пътя до селото е готов!
Планове за нови проекти
29.07 | 13:30