Ресторантьорски бойкот: Нямаме избор, фалираме 27.01 | 15:45
От днес заведенията в София трябва работят до 22 часа и на 50% от капацитета си
От днес заведенията в София трябва работят до 22 часа и на 50% от капацитета си.
Собствениците ще бойкотират мерките. Те се определят като най-ощетения бранш, защото почти 100% от персонала е ваксиниран.
"Ние нямаме избор. Повечето от колегите, които не са фалирали още, нямат варианти какво да правят. Ако трябва да спазват тази заповед, това означава да фалират бавно и продължително. По-добре ужасен край, отколкото ужас без край. По-добре да ни пишат актове и ние ще ги обжалваме", категоричен е председателят на Съюза на заведенията в България Емил Коларов, предава Bulgaria On Air.
Ресторантьорите започват протестни действия. Първи излизат в Стара Загора. Протести ще има и в други градове, както и национален такъв.
Водещи
-
Времето утре е познато - слънце преди обяд, после ще вали и гърми
Максималните температури ще бъдат между 27° и 32°
08.06 | 17:25
Най-четени
-
Биков: Радев е станал рекламно лице на големите магазини
Депутатът от ГЕРБ-СДС Тома Биков коментира инициативата между кабинета “Радев” и търговските...
08.06 | 14:45
-
Пациенти в цялата страна издирват животоспасяващо лекарство
Жизненоважен антикоагулант изчезна от българските аптеки
08.06 | 10:45
-
Музеят на авиацията отбелязва Деня на бащата с вход свободен
Любознателните могат да участват през целия ден в образователната игра "Летец - откривател" и...
08.06 | 14:15
-
Радев: Инициативата „Кошница с грижа“ е сериозен ангажимент на търговските вериги и отговаря на обществените очаквания на потребителите и на българските производители
Министърът на земеделието и храните Пламен Абровски отбеляза, че с инициативата се постига...
08.06 | 14:00