Русия приватизира "Аерофлот" 27.06 | 11:52
Руското правителство има намерение да продаде контролния пакет от акции

Руското правителство има намерение да продаде контролния пакет от акции, който държи в най-големия авиопревозвач в страната "Аерофлот".
Намеренията за приватизацията обяви финансовият министър Алексей Кудрин, цитиран от "Интерфакс".
По думите на Кудрин, "Аерофлот" в най-близко време ще бъде включен в списъка с възможните за приватизация обекти, а самата приватизация е напълно реалистично да се случи в рамките на 3 – 5 години.
Как обаче и при какви условия ще бъде продадена държавната авиокомпания все още не е ясно.
Властите могат да пуснат акции на "Аерофлот" както на борсата, така и да решат да привличат стратегически инвеститор.
В момента правителството държи 51.17% от акциите в "Аерофлот". Още 7.28% се намират в инвеститори – физически лица, а 41.55% - в юридически лица.
Правителството започна да разширява програмата си за приватизация след като президентът Дмитрий Медведев защити политика на оттегляне на държавата от крупните икономически играчи. По думите на съветника на президента Аркадий Довркович приходите в държавата от приватизация ще се увеличат почти с 50% в сравнение с предишни години.
Така през 2012 година в държавния бюджет се планира да влязат не 300, а 450 милиарда рубли.
По-рано се съобщаваше, че сред приватизираните обекти ще попаднат и такива крупни компании като "Рус Хидро", АЛРОС, "Роснефт", както е две банки – Търговската банка и Селскостопанската банка.
Все още точно за тези обекти обаче няма яснота дали правителството е стигнало до окончателно решение за приватизацията им.
Водещи
-
Пътници се возят в пощенски вагон, извадиха си хамак и сгъваеми столчета
Влакъовете са препълнени по празниците
06.09 | 18:00
-
Британска класация: Несебър е №1 за евтино късно море
Българският курорт печели с ниски цени на храна, нощувки и полети плюс уникална природа и...
06.09 | 17:20
-
Родителите на единия от задържаните за побоя на шефа на МВР: Синът ни не е лош човек
Те твърдят, че директорът на полицията и съседът му са били пияни
06.09 | 17:00
Най-четени
-
Жулиен и Станислав пребили МВР шефа в Русе (ОБНОВЕНА)
Съпругата на Кожухаров опитала да ги разтърве, казала им кой е
06.09 | 12:20
-
Стартира национален маратон на четенето
Популярни имена сред участниците са Наско, Славчо, Илиян и Иван от Б.Т.Р., момичетата от трио...
06.09 | 13:20
-
Родни политици поздравиха за Деня на Съединенито
Разделението винаги ни прави по-слаби, а общата воля гради бъдеще, написа Бойко Борисова във...
06.09 | 11:00
-
Желязков: Историята многократно ни е показала, че единението е най-правилният избор
Премиерът поздрави българите с Деня на Съединението
06.09 | 12:00