Свършиха парите от ЕС за купуване на кошери и пчелни майки 09.04 | 13:03
Големият интерес доведе до ангажиране на средствата за само два дни

ДФ "Земеделие” (ДФЗ) обработи всички заявления за подпомагане по Мярка D "Мерки за подкрепа на подновяване на пчелните кошери в Общността” от Националната програма по пчеларство, съобщават от Фонда.
Подписани са договорите и по трите сектора на мярката – за купуване на кошери, пчелни майки и отводки и голи роеве.
Кандидатите могат да получат договорите си в Областните дирекции на ДФЗ – отдел "Прилагане на мерки и схеми за подпомагане” – на мястото, където са подали заявлението за подпомагане.
Приемът по Мярка D от "Национална програма по пчеларство за тригодишния период 2011-2013г.” бе отворен на 16 януари с разпределен бюджет от близо 5 150 000 лева. Поради засиления интерес, високия процент на субсидиране и достъпните условия на програмата, предвидените средства бяха ангажирани още през първите два дни.
Водещи
-
ДБ внася сигнал до прокуратурата за корупция по високите етажи на Изпълнителна агенция "Автомобилна администрация"
Той посочи, че по-късно ще излязат с повече подробности за ситуацията и самия сигнал.
03.10 | 13:00
-
Има промени в графика за движение на някои влакове заради повреди в контактната мрежа вследствие на паднали дървета
Два крайградски пътнически влака - с номера 70221 и 70220, по направлението Враца - Мездра и...
03.10 | 12:30
-
Две села в община Враца, в които вали мокър сняг, са с прекъснато електрозахранване
В останалите населени места от общината към момента няма подадени сигнали за проблеми.
03.10 | 12:15
-
Десетки километри задръстване се образува в посока София на АМ Хемус
Ремонти затрудняват трафика
03.10 | 12:00
Най-четени
-
Алгафари с ключов извод: Пеевски иска стабилна държава
Посланието на Пеевски към Радев
03.10 | 10:15
-
В столицата вече вали и трупа сняг, а още от вчера Витоша и проходът Петрохан са побелели
За днес в цялата страна са обявени жълт и оранжев код за опасно време и интензивни валежи от...
03.10 | 09:15
-
В Бургас е въведено частично бедствено положение заради обилни валежи и мащабни наводнения
Заповедта на кмета Димитър Николов е в сила до 6 октомври.
03.10 | 10:30
-
Войниците ще могат да служат по-дълго, за да съберат стаж за пенсия
Липсва техника за сваляне на дронове
03.10 | 09:45