Скок на безработицата у нас 23.10 | 12:39
Новорегистрираните безработни в цялата страна отново са повече от постъпилите на работа, показват данните на НСИ
![Скок на безработицата у нас](http://inews.bg/pictures/2326231_1004.jpg)
Скок на безработицата у нас. Новорегистрираните безработни в цялата страна отново са повече от постъпилите на работа. Това показват най-новите данни от специализираното наблюдение на пазара на труда на Националния статистически институт и предварителните данни на Агенцията по заетостта заради COVID-19. В последната наблюдавана до момента седмица от 11-и до 17-и октомври те са съответно 5300 и 3460 души.
Наблюдението сочи, че седмица по рано, от 4-и до 10-и октомври, новорегистрираните в цялата страна са почти двойно повече от започналите работа. От края на декември 2020 година до момента новорегистрираните безработни са малко над 222 хиляди души, а постъпилите на работа от регистрираните в бюрата по труда са 190 хиляди души.
До средата на 2021 година имаше благоприятна тенденция с превес на започналите работа спрямо записаните в бюрата по труда безработни, но тази тенденция се обърна през юли.
Водещи
-
Иде още мраз: До минус 22°С и черен лед на пътя
От понеделник обаче идва взривно затопляне, прогнозира проф. Георги Рачев
18.02 | 17:15
-
Протест на "Възраждане" пред БНБ срещу влизане в еврозоната
Недоволството е насрочено за 22 февруари
18.02 | 17:01
Най-четени
-
Демократична България (ДБ) излезе с остра критика към управляващата коалиция
Критика към "нормализацията"
18.02 | 09:59
-
Анализ на "Галъп": Кризата свършва, нова тройка на върха
Завърши цикълът на разтърсване на партийната структура
18.02 | 14:00
-
Модата за разпъване на транспаранти в различни краища на София не стихва
"Гърците заради любовта унищожиха Троя, аз бих унищожил всичко, за да те направя моя", гласи...
18.02 | 11:45