Сливането между Hitachi и Mitsubishi може и да не се осъществи 05.08 | 14:13
Hitachi иска да има пълно сливане, докато от Mitsubishi не са съгласни с такъв сценарий
Две от най-старите японски компании в лицето на Hitachi и Mitsubishi Heavy Industries са готови да прекратят преговорите за сливане помежду си, предаде агенция "Ройтерс", която се позовава на собствени източници.
Информацията за спирането на преговорите идва точно когато стана ясно, че двете компании преговарят за възможно сътрудничество и ограничено партньорство в звена като производство на енергийни системи от ново поколение и умни мрежи.
Според източниците на агенция "Ройтерс" зациклянето на преговорите е факт, тъй като Hitachi иска да има преговори за пълно сливане, докато от Mitsubishi предпочитат засега да се осъществява сътрудничество само в определени сфери.
Говорител на Mitsubishi Heavy заяви, че все още няма развитие по преговорите и няма какво ново да се съобщи.
Ако Hitachi и Mitsubishi се слеят, то новият японски конгломерат ще се разрасне до компания с активи на стойност 150 млрд. долара. Само General Electric има активи на по-голяма стойност.
Евентуално поглъщане на Mitsubishi ще струва около 28 млрд. долара на Hitachi, изчисляват специалистите на Thomson-Reuters.
Водещи
-
Сергей Станишев: Очаквам приемането на еврото с тревожен оптимизъм
Бюджетна дисциплина
09.12 | 17:20
-
ИА ГИТ: Oстаналите дни отпуск от 2023 г. могат да се използват до края на 2025 г.
Работодателят може да разреши на работниците и служителите да използват всички дни отпуск,...
09.12 | 17:00
-
Коледни бонуси и 13-а заплата: Как фирмите стимулират служителите си?
Мaлъĸ бpoй paбoтoдaтeли дaвaт бoнycи нaд 500 лeвa.
09.12 | 16:30
Най-четени
-
Изтичат над 116 хил. безплатни винетки
Най-много безплатни винетки изтичат през януари - 62 682 бр.
09.12 | 12:15
-
Meteo Balkans: Идва ли "звярът от Изток" за Коледа?
Към момента изглежда, че декември ще бъде по-топъл от първоначалните прогнози – поне до 15–20...
09.12 | 14:30
-
Кметът на Ботевград Иван Гавалюгов е забранил провеждането на протеста, организиран за днес от ДПС на Делян Пеевски
Това се разбра от негова публикация във "Фейсбук"
09.12 | 11:59