Спряха приватизацията на "БДЖ – Товарни превози" 19.07 | 11:12
Причината е липсата на сериозен инвеститорски интерес
Прекратиха приватизацията на "БДЖ – Товарни превози".
Агенцията за приватизация и следприватизационен контрол прекрати публично оповестения конкурс на един етап за продажбата на 2 325 087 дяла, представляващи 100% от капитала на дружеството, собственост на "Холдинг БДЖ” ЕАД, гр. София.
Мотивите за решението са липсата на сериозен инвеститорски интерес още в началния етап на конкурса и невъзможността да се реализира конкурентна процедура за дружеството.
Агенцията за приватизация и следприватизационен контрол съвместно с Министерството на транспорта и информационните технологии и ръководството на "БДЖ Холдинг” ще направи цялостен анализ и в оптимален срок ще започне нова приватизационна процедура на дружеството, съобщават от агенцията.
Припомняме, че румънска и чешка фирма и адвокат закупиха тръжна документация за участие в конкурса за приватизация на дружеството миналата седмица. Румънската компания Grup Feroviar Român е собственик на най-големия частен жп превозвач у нас - "Българска железопътна компания" (БЖК). Чешкият кандидат Advanced World Transport притежава 6000 вагона и превозва около 11 млн. тона товари годишно - колкото и "БДЖ-Товарни превози".
Очакваше се "БДЖ-Товарни превози” да бъде продадено заедно с дългове от 104 млн. лева.
Водещи
-
Атанас Атанасов: Управляващите незабавно да спрат всички процедури за смяна на шефовете на спецслужбите
Ако излязат повече хора, ще поставят въпроса за властта, смята той
30.11 | 17:40
-
Гръцки фермери планират блокади на пътища в цялата страна
Протестите се очаква да се разпространят в цяла Гърция
30.11 | 17:00
Най-четени
-
Държавата започва строителство на нови полигони за обучение на млади шофьори
Парите за тях ще дойдат от фонда за безопасност на движението
30.11 | 11:20
-
Асен Василев в столично заведение пее песен пародия на ска група ВИДЕО
"Кой разпореди бюджета?"
30.11 | 10:20