Стачката на работниците от ВМЗ- Сопот продължава 14.01 | 07:33
Агенцията по приватизация удължи срока за внасяне на оферта до 15.00 часа днес
Стачката на работниците от ВМЗ- Сопот продължава днес.
В 8.10 ч. днес работниците отново ще са пред управлението, за да протестират. Агенцията по приватизация удължи срока за внасяне на обвързваща оферта за ВМЗ до 15.00 часа днес.
"Емко" ЕООД, засега единственият кандидат-купувач на ВМЗ – Сопот, не внесе обвързваща оферта до петък така, както бе обявено.
Преди това собственикът на дружеството Емилиян Гебрев се срещна с ръководствата на двата синдиката във ВМЗ, за да им обяви, че ще трябва да съкрати 1800 души от дружеството, в което сега работят 3200 души.
Според Атанасов приватизаторът иска изцяло промяна в стратегията, с което синдикатите не са се съгласили. Те ще продължат да отстояват исканията на работещите в предприятието със специална продукция.
Водещи
-
Честита Нова година!
01.01 | 00:01
-
В кои големи градове у нас посрещат Нова година на площада
Какви са мерките за сигурност и каква ще е програмата на празницка наоткрито
31.12 | 18:00
Най-четени
-
Честита Нова година!
01.01 | 00:01
-
Франция не намира доказателства за атака на Украйна срещу резиденцията на Путин
Това твърди Le Monde, позовавайки се на източник, близък до президента на Франция Еманюел...
31.12 | 11:00
-
Еврото: Всичко, което трябва да знаете
31.12 | 10:00