Строим чешма и барбекю в двора без разрешение 17.02 | 11:32
Това предвиждат промени в Закона за устройство на територията

Вече няма да се изисква специално разрешение за построяването на беседка, барбекю или чешма в двора. Това предвиждат промени в Закона за устройство на територията, които са обявени за обществено обсъждане. С измененията всеки собственик на имот ще може да си постави перголи, фонтани или други елементи от т. нар. хоризонтална планировка и няма да е нужно да прави инвестиционен проект.
Сред мотивите за промяната са, че това са допълващи елементи, които в голямата си част са готови търговски стоки, които се поставят върху терена, без да се налага извършване на строителни дейности, информира в. "24 часа".
При облекчен режим ще се извършва и пристрояване, надстрояване, основен ремонт, реконструкция и преустройство, както и промяна на предназначението на вече съществуващи строежи. Условието обаче е да не се променя действащият подробен устройствен план, по който е издадено разрешението на съществуващия строеж. Също така ще се въведат единни стандарти при издаването на разрешителни за поставяне на преместваемите обекти. В момента изискванията са различни във всяка община.
Ако бъде приет, проектът ще задължи всички собственици на атракциони и съоръжения, поставяни в увеселителни обекти, да застраховат своята отговорност. Тарифите и условията ще бъдат определени със съответни промени в кодекса за застраховането.
Водещи
-
Постепенно се нормализира обстановката след наводненията по Черноморието
Неспиращият от денонощие дъжд сериозно е повишил нивото на река Белица край Килифарево и...
08.10 | 09:15
-
Започват солени глоби за търговците заради нарушения с еврото 2
Най-честите нарушения досега
08.10 | 08:59
-
На 8 октомври православната църква почита паметта на двама светци с драматична и поучителна съдба – преподобна Пелагия
Народни вярвания и забрани за деня
08.10 | 08:30
Най-четени
-
На 8 октомври православната църква почита паметта на двама светци с драматична и поучителна съдба – преподобна Пелагия
Народни вярвания и забрани за деня
08.10 | 08:30
-
Започват солени глоби за търговците заради нарушения с еврото 2
Най-честите нарушения досега
08.10 | 08:59