Суровият петрол поскъпна 11.12 | 11:00
WTI добави към цената си 72 цента
Цената на петрола тръгна нагоре, след като в началото на седмицата удари най-ниската си стойност от юли 2009 г. насам, информира "Блумбърг".
Лекият суров петрол West Texas Intermediate (WTI) за доставка през януари поскъпна със 72 цента до 61,66 долара за барел на електронната търговия в Ню Йорк, след като вчера (11 декември) падна на 60,94 долара. Обемът на изтъргуваните фючърси е около 5% под средното ниво за последните 100 дни.
Цената на сорта Brent нарасна с 1,1 на сто. Петролът за доставка през януари прибави към стойността си 71 цента до 64,95 долара за барел на борсата в Лондон. В Сингапур той се търгуваше за 64,67 долара. Премията между европейския и щатския петрол е в размер на 3,25 долара в полза на Brent.
Водещи
-
Полицаите получават двойно по-високи пенсии
Как държавата финансира високите доходи в сигурността
24.06 | 09:45
-
Къде в Европа се плаща по-висок данък за второ жилище
Идеята за въвеждане на по-висок данък върху второто и третото жилище у нас предизвика бурни...
24.06 | 09:30
-
Жените могат да останат с по-ниски заплати заради новите разпоредби
Риск от чисто формално прилагане
24.06 | 08:52
Най-четени
-
Жените могат да останат с по-ниски заплати заради новите разпоредби
Риск от чисто формално прилагане
24.06 | 08:52
-
Къде в Европа се плаща по-висок данък за второ жилище
Идеята за въвеждане на по-висок данък върху второто и третото жилище у нас предизвика бурни...
24.06 | 09:30