Три нови дружества влизат в списъка на компаниите с държавно участие 09.04 | 14:11
Други 80 фирми са отписани от държавния списък

Министериски съвет одобри промените в списъка на търговските дружества с държавно участие в капитала, при приватизацията на които се допуска плащане с непарични платежни средства.
С измененията се заличават 80 от дружествата, включени в списъка, поради реализирани приватизационни сделки, удовлетворени реституционни претенции, вливане или заличаване на търговски дружества.
Освен това се изменя и размерът на държавното участие, предвидено за продажба с непарични платежни средства.
В списъка се включват пакети акции на три нови дружества – "Свободна безмитна зона – Бургас” АД, "Свободна зона – Пловдив” АД и "Транзитна търговска зона” АД, гр. Варна. Пакетите представляват 10% от държавното участие в капитала им.
Очаква се да се повиши инвеститорския интерес към тях заради възможността за закупуването им чрез компенсаторни инструменти след неколкократните неуспешни централизирани публични търгове в периода 2009-2013 г.
Предложенията за промени в списъка са одобрени от Надзорния съвет на Агенцията за приватизация и следприватизационен контрол.
Водещи
-
Край на хартиените здравни карти и бележки: Новата система улеснява родители и медици
Данните от тях са налични в системата, а достъп до нея имат единствено медицинските...
09.09 | 17:59
-
Няма опасност от въвеждане на режим на водата в Монтана
Язовирът е пълен на 81,65% и това гарантира водоподаването по направленията към Монтана и...
09.09 | 17:40
-
КЗП с нова услуга за проверка на етикети в мобилното си приложение 2
Можете да инсталирате мобилното приложение "КЗП" за Android или за iOS.
09.09 | 16:45
Най-четени
-
Тол камерите претоварват МВР със сериозна работа 4
Камерите заместват липсващите полицаи
09.09 | 13:30
-
Случаите на COVID-19 в страната се увеличават с 30% на седмична база
Как протича заболяването и кога да търсим лекар?
09.09 | 12:15
-
Разраства се пожарът в Национален Парк “Рила”
От тази сутрин гори ново огнище. Огънят е в югоизточния дял в скалистия район от който започна...
09.09 | 13:59
-
Работещите бедни в България се увеличават въпреки ръста на заплатите
Сивата икономика като основна причина
09.09 | 14:15