Тютюнопроизводителите получиха над 75,6 млн. лева за Кампания 2019 26.02 | 16:25
ДФЗ преведе полагащите се пари на над 40 500 стопани

ДФ "Земеделие" преведе над 75,6 млн. лв. (75 678 249 лв.) на 40 510 земеделски стопани по схемата за преходна национална помощ за тютюн. Финансовата подкрепа, утвърдена преди ден от Управителния съвет на фонда, е изплатена в пълен размер за Кампания 2019 на производителите, които са отглеждали сортовите групи "Каба Кулак", "Бърлей", "Вирджиния" и "Басми" през референтния период 2007-2009. Размерът на ставките по схемата е определен със Заповед на министъра на земеделието, храните и горите .
При сортова група "Басми" за количества до 1 тон включително ставката е по 2,18 лв./кг (1,41 лв. + 0,77 лв.). За количества над 1 тон до 2 тона ставката е 2,12 лв./кг (1,41 лв. + 0,71 лв.). За тютюнопроизводители с количества над 2 тона по 1,41 лв./кг. Размерът на плащането за сорт "Кабакулак" е 1,11 лв./кг, за сорт "Бърлей" е 0,81 лв./кг, а за "Вирджиния" е 0,64 лв./кг.
Подпомагането по схемите за преходна национална помощ за тютюн се извършва съгласно разпоредбите на Наредба № 3 за условията и реда за прилагане на схемите за директни плащания. Право на подпомагане имат земеделски стопани, които са отглеждали тютюн през поне една от годините, включени в референтния период 2007 - 2009 г. Продукцията им следва да е изкупена и премирана по реда на Закона за тютюна и тютюневите изделия (ЗТТИ).
Фонд "Земеделие” стриктно спазва заложения индикативен график за превеждане на субсидиите по схемите и мерките на директните плащания, обявен от изпълнителния директор Васил Грудев на 15 януари 2020 г .
Водещи
-
Радев: Доставката на F-16 е само началото на ангажиментa към изграждането на реални отбранителни способности
Той проведе среща със зам.-помощник секретаря по отбраната за Европа в Департамента по...
12.04 | 18:00
-
Слава Севрюкова: нНе Гагарин е първият космонавт!
Преди него имало десетина, оцелял е само Владимир Илюшин, отбелязва тя
12.04 | 17:40
-
Рюте: Русия обмисля да разположи ядрени оръжия в Космоса
Това каза генералният секретар на НАТО пред германския вестник "Велт"
12.04 | 17:20
-
Хартиените трудови книжки остават в историята от 1 юни
Те обаче не бива да се унищожават, а трябва да се оформят от последния работодател и да се...
12.04 | 17:00
Най-четени
-
Лазаровден е! Какво повелява традицията, а какво е забранено?
Вижте какви са и поверията за този ден
12.04 | 09:00
-
Мариан Бачев: Културата ще загуби пари по ПВУ
Ресорният министър обаче не се нае да каже прогнозна сума
12.04 | 11:20
-
Пореден протест в София и Телиш срещу войната по пътищата
Те са под наслов: „България няма деца за убиване!“
12.04 | 11:40
-
Хартиените трудови книжки остават в историята от 1 юни
Те обаче не бива да се унищожават, а трябва да се оформят от последния работодател и да се...
12.04 | 17:00