Фактурите за ток за януари ще са доста по-високи 25.01 | 15:41
С близо една пета повече ток са харчили в Югоизточна България заради сибирския студ
![Фактурите за ток за януари ще са доста по-високи](http://inews.bg/pictures/1635259_1004.jpg)
Хората в Югоизточна България ще платят доста по-високи сметки за ток за този месец. Причината е в сибирския студ, сковал страната през последните 10-ина дни, което е предизвикало значително по-висока консумация на ел.енергия от отопляващите се на ток. През последната 1 седмица клиентите на "ЕВН България", която обслужва региона, са повишили потреблението си с близо една пета спрямо същия период на 2015 г. Приблизително в същите рамки е и увеличението на консумацията на ток спрямо предходната седмица 11-17 януари 2016 г., когато студовете още не бяха настъпили.
По-конкретно за периода от 18.01.2016 г. до 24.01.2016 г. включително абонатите на "ЕВН България" са консумирали общо 251.7 гигаватчаса електроенергия. Което спрямо същия период на 2015 г. представлява увеличение с 19.2%.
В същото време потреблението на ток през миналата седмица в Югоизточна България е и с над 18.6 на сто по-голямо спрямо предходната седмица - от 11.01 до 17.01.2016 г. включително, уточняват от ЕРП-то. От компанията припомнят, че консумацията по време на големите студове, настъпили у нас напоследък, ще бъде отразена в сметките, които клиентите й ще получат през февруари. Затова и потребителите трябва да са подготвени, че те могат да са по-високи. От "ЕВН България" допълват и че все пак каква сметка за ток ще плати даден клиент зависи най-вече от персоналното му потребление и дали се отоплява с електрически или други уреди.
Водещи
-
До 4 март догодина се удължава срокът за временна закрила на разселени лица от Украйна
Това реши кабинетът
19.02 | 18:15
-
Димитър Радев ще подпише искането за извънреден конвергентен доклад
Българската народна банка ще направи вноска в бюджета в размер на 800 млн. лв. за тази година
19.02 | 18:00
-
Мъск дава на света най-умния изкуствен интелект
Смятаме, че Grok 3 ще бъде най-доброто от всичко останало, представяно досега, каза той
19.02 | 17:30
Най-четени
-
Борисов: Ние сме готови като партия да дадем 10%, но в момента пенсионния модел е счупен
"Четири години нищо, нито една постъпка. Бизнесът и работещите хора трябва да си направят...
19.02 | 09:45
-
Отбелязваме 152 години от гибелта на Апостола на свободата Васил Левски
Безспорен исторически факт е, че Васил Левски приключва земния си път на 6 февруари 1873 г. по...
19.02 | 10:15
-
"Възраждане" ще гласува против предложения за тази година държавен бюджет
Това заяви депутатът Цончо Ганев в кулоарите на парламента
19.02 | 11:30