Хазартът скочи срещу Валери Симеонов 07.06 | 16:30
Собствениците на казина обвиниха зам.-председателя на НС в лобизъм
Собствениците на казина скочиха срещу внесените промени в Закона за хазарта от заместник-председателя на Народното събрание Валери Симеонов. Те го обвиниха в опит за лобизъм.
Причината за това е, че според представители на Българската търговска асоциация на производителите и организаторите на игралната индустрия измененията ще доведат до това хазартните игри да да са възможни само в големите хотели и казина, което щяло да доведе до множество фалити при по-малките. Освен това щяла да се отвори широко вратата за нелегалния хазарт.
Припомняме,че лидерът на НФСБ внесе предложение за налагане на държавен монопол над хазартните и лотарийните игри.
В адресирано писмо до парламента от асоциацията искат преразглеждане на въпросните текстове, които вече минаха на първо четене в ресорната комисия и то без почти никакви дебати. В писмото си от гилдията заявяват също, че подкрепят предложенията на ГЕРБ, във връзка със Спортния тотализатор.
Водещи
-
Проверяват ремонт на пътища за 9 млн. евро в Кърджалийско, задържаха длъжностно лице
По Закона за МВР за срок до 24 часа е задържано едно длъжностно лице.
10.07 | 17:40
-
Прозорец на самолет се спука по време на полет от Солун за Мюнхен, сърбин е ранен
Инцидентът се е случил след като прозорецът на самолета се е спукал и е настъпила декомпресия...
10.07 | 17:20
-
Атракция в Черно море: Безпилотни апарати, бойни кораби и авиация влизат в най-голямото военноморско учение „Бриз 2026“
В „Бриз 2026“ ще се включи и Европейската агенция за морска безопасност
10.07 | 16:59
-
Община Созопол въведе пълна забрана за движение на електрически тротинетки
Контролът по спазването на нововъведените правила е поверен на компетентните органи
10.07 | 16:45
Най-четени
-
Андрей Райчев: Иван Демерджиев е възможен кандидат за главен прокурор
Панчугов смята, че начинът за справяне с Пеевски е ограничаване на финансовото влияние
10.07 | 12:15
-
За нарастващ и неконтролируем брой на бездомни лица в района на пл. „Гарибалди” в София се оплакаха работещи наоколо
Опасенията им са, че те системно нарушават обществения ред и застрашават сигурността, а...
10.07 | 10:15
-
Проф. Рачев предупреди кога температурите в България ще скочат до 40 градуса
Лекото изместване на антициклона в северна посока ще предопредели предстоящото нахлуване на...
10.07 | 11:30