Хлябът в Бургас ще поскъпне 23.07 | 15:54
Увеличението няма да е голямо, успокояват производители

Цената на хляба в Бургас ще се повиши. По-скъп хляб ще продават не само от частните, но и общинският производител "Хляб и хлебни изделия-Бургас", заяви управителят на общинското предприятие Георги Георгиев, цитиран от Агенция "Фокус".
Факторите за увеличение на цената на хляба са няколко - поскъпването на горивата, на тока и на брашното. "Вече говорим за стойности над 800 лева на тон, което е с 200-250 лева увеличение в сравнение с предходните месеци. Повече не можем да задържаме и за съжаление цената на хляба ще върви нагоре", каза Георгиев.
Зърното от новата реколта се търгува на високи цени и това също е допринесло за повишаването цената на брашното
В момента 650 грама от стандартния хляб на общинското предприятие се продава между 90 стотинки и 1,10 лева, според надценката в дадената търговска верига или магазин. Всеки производител на хляб и хлебни изделия ще прецени сам за себе си каква ще е рамката на повишението в зависимост от преките разходи за производството.
Георгиев не се нае с конкретен процент на увеличение, но заяви, че до седмица хлябът в магазините ще се продава на нови цени. Той все пак успокои, че увеличението няма да е голямо.
Водещи
-
Тол камерите заснеха кола със средна скорост 202 км/ч на АМ „Тракия”
Друга летя със 181 км/ч по „Европа”
30.07 | 20:13
-
Икономиката на еврозоната бележи скромен ръст въпреки търговската война
Испания продължава да се откроява като най-бързо развиващата се икономика в Европейския съюз
30.07 | 20:00
-
Уволниха зам.-директора на "Медицински надзор" заради етични нарушения
Това съобщиха от здравното министерство
30.07 | 19:45
-
Назначиха нов областен управител на Велико Търново
Министерският съвет днес освободи Ивайло Здравков от длъжността
30.07 | 19:30
Най-четени
-
Десислава Иванчева и нейната заместничка Биляна Петрова дадоха първо интервю след освобождаването си от затвора
Заплахи и притискания
30.07 | 10:59
-
Тази седмица влизат в сила ключови промени за движението по пътищата и за наказателната отговорност на шофьорите
Критики към новите мерки
30.07 | 09:59
-
Възпяха Десислава Иванчева в стихове
Тя е героиня във вдъхновената от Радой Ралин и Алеко книга "През Банкя до Харвард и назад" на...
30.07 | 15:00
-
Костадин Костадинов във връзка с пожарите: Нямаме никакъв прогрес
Той обвини българската държава в съзнателен саботаж на борбата с пожарите. "Постоянно в нашата...
30.07 | 10:45