Цената на петрола тръгна нагоре 18.12 | 10:45
Поскъпване е отчетено, както при WTI, така и при сорта Brent
Цената на лекия суров петрол (WTI) се покачи с 21 цента и достигна до 97,43 долара за барел на електронната търговия на борсата в Ню Йорк. Във вторник суровината поевтиня с 26 цента до 97,22 долара за барел, съобщи "Блумбърг". Причина за поскъпването на "черното злато" са данните на САЩ, показващи свиване на материалните запаси за трета седмица. Очаква се Федералният резерв да вземе финално решение дали да ограничи програмата за количествени облекчения.
Поскъпване е отчетено и при сорта Brent, като фючърсите с доставка през февруари увеличиха цената си с 15 цента до 108,59 долара за барел на борсата в Лондон.
Разликата между WTI и Brent достигна 10,76 долара спрямо 10,78 долара вчера.
Водещи
-
Издават още две нови заповеди събаряне на незаконни постройки в „Баба Алино”
Подписването им вероятно ще е още утре
25.06 | 16:15
-
Осъждан за педофилия срещу малолетни е бил назначен за охрана на деца в училище
Правосъдният министър Николай Найденов сезира ВСС
25.06 | 15:45
-
Бдение пред стадиона на „Славия“ в памет на децата, загинали при катастрофата на „Тракия“
"Да оставим цвете, шалче, топка или просто да запалим заедно свещички в памет на белите...
25.06 | 15:30
Най-четени
-
КЗК погна летище „Васил Левски“ - София за прекомерно високи цени на храни и напитки на Терминали 1 и 2
В тази връзка Комисията ще извърши задълбочен анализ на пазарната структура, условията за...
25.06 | 12:15
-
Демерджиев: При катастрофата на магистрала „Тракия“ има смущаващи обстоятелства
„Към момента няма активни действия. Създаде се координация, работим по стратегия, използвайки...
25.06 | 11:30
-
"Майчинството не е милостиня": Майките спират да мълчат "пред фалшивите обещания" и излизат на протест на 1 юли
Основните искания на майките включват:
25.06 | 10:45
-
Затварят ключов участък от околовръстното на Солун
Пътят ще бъде блокиран в района на пътния възел Пилея – Панорама още от 23:00 ч. в петък.
25.06 | 10:59