Цената на петрола тръгна нагоре 18.12 | 10:45

Поскъпване е отчетено, както при WTI, така и при сорта Brent

От Десислава Маданска

Цената на лекия суров петрол (WTI) се покачи с 21 цента и достигна до 97,43 долара за барел на електронната търговия на борсата в Ню Йорк. Във вторник суровината поевтиня с 26 цента до 97,22 долара за барел, съобщи "Блумбърг". Причина за поскъпването на "черното злато" са данните на САЩ, показващи свиване на материалните запаси за трета седмица. Очаква се Федералният резерв да вземе финално решение дали да ограничи програмата за количествени облекчения.

Поскъпване е отчетено и при сорта Brent, като фючърсите с доставка през февруари увеличиха цената си с 15 цента до 108,59 долара за барел на борсата в Лондон.

Разликата между WTI и Brent достигна 10,76 долара спрямо 10,78 долара вчера.

Най-четени