Цените на имотите в столицата политат надолу 10.10 | 18:55
Това ще стане възможно след решение на СОС
Цените на общинските имоти в София ще падат надолу. Това каза шефът на Столичния общински съвет Елен Герджиков пред в. "Труд".
Той каза, че на следващото заседание на местния парламент ще бъде предложено да отпадне изискването цената на имота при продажбата да не е по-ниска от тази, на която е придобит от предишния собственик.
"Това са предимно апартаменти, които в предишни години са получени от кметството от замени, които всички знаем как са правени. Били са оценявани изключително високо. Според него при новите икономически условия, стойността била направо абсурдна", обясни председателят на СОС.
Общинарите се заемат с този въпрос, след сигнал на жител на столицата. Жената искала да купи с лихвоточки апартамента, в който живее. Като дългогодишен наемател поискала да сключи сделка, но за имота от 41 кв м панел в жк "Люлин" била определена цена от 90 000 лв., или над 1000 евро на кв. м.
Водещи
-
Атанас Пеканов: Прекратихме манипулирана при кабинета "Желязков" схема в МРРБ
"Секторът на хазарта трябва да бъде минимизиран", заяви вицепремиерът
26.07 | 18:00
-
Джигит се похвали в социалките с 220 км/ч по автомагистрала "Тракия"
Максимално разрешената скорост по АМ "Тракия" е 140 км/ч
26.07 | 17:20
Най-четени
-
Радан Кънев: Номинацията на Йотова цели да няма коректив на управлението на Радев
В коментар на управлението на кабинета "Радев", лидерът на ДСБ посочи, че то има много малка...
26.07 | 14:30
-
Гюров: Решението за кандидатиране за президент не трябва да се взема припряно
"Хората не протестираха срещу бюджета на кабинета "Желязков", за да получат още от същото",...
26.07 | 12:00
-
Демерджиев: Между истината и спекулациите, има голяма разлика!
Така той коментира изявлението на Хамид Хамид
26.07 | 10:20