Четвърти блок на Ростовската АЕЦ е почти готов 11.07 | 15:17
Пускът на новата мощност е планиран за декември т.г.

В Четвърти блок на Ростовската АЕЦ (генерален проектант и генерален изпълнител на изграждането Групата компании ASE) пристъпиха към един от най-важните процеси по въвеждане в експлоатация – хидроизпитанията и циркулационната промивка на тръбопроводите на реакторното отделение.
По време на планираните за юли хидроизпитания в първи контур на реакторната установка ще бъде създадено налягане от 35 кг/см2, а после във втори контур - 20 кг/см2. Тези параметри са необходими за проверка на качеството на монтажа на реактора и технологичните тръбопроводи. Следващ етап е проверка на тръбопроводите на повишени параметри. "Началото на хидроизпитанията всъщност е излизане на финалната права на етап подготовка към физическо стартиране на енергоблока", отбеляза директорът по строителството на Ростовската АЕЦ от Групата компании ASE Алексей Кононенко. В съответствие с програмата на хидроизпитанията се достигат следните критерии – повишава се температурата на водата в тръбопроводите до 125°С и се увеличава налягането до 250кг/см2."
Етапът на хидроизпитанията и циркулационната промивка отваря цикъла на задължителни и строго регламентирани технологично сложни процеси, които се извършват в рамките на подготовката на енергоблока за физическо стартиране. Следващият етап в графика на изпитанията е студено-горещата обкатка на системите и оборудването на реакторната установка.
Енергийното стартиране на Четвърти блок на Ростовската АЕЦ се планира за декември 2017 г.
Водещи
-
Времето през май: От 2 до 33 градуса
В по-голямата част от страната средно месечната сума на валежите ще бъде около нормата
30.04 | 21:00
-
След размяната на реплики между Борисов и Радев: МО призна - има проблем с 1 от системите на F-16
Командирът на ВВС Николай Русев обаче уточни, че това не означава, че самолетът е счупен
30.04 | 20:15
Най-четени
-
Зоните за почасово платено паркиране в София няма да работят на 1 май
На 2 май, 3 май и 5 май 2025 г. зоните за почасово платено паркиране ще работят нормално.
30.04 | 11:15
-
Балабанов: Не се казвам Асен Василев и не съм правил глупав План за възстановяване и устойчивост, заради който се чудим как да наредим бюджета
Балабанов е категоричен, че за да се свърши цялата планирана работа на правителството - трябва...
30.04 | 09:59
-
Борисов е разпоредил "ликвидиране" на "Браво Пловдив" от властта в града под тепетата
Това заяви лидерът на ГЕРБ
30.04 | 15:10