Чешки инвеститори проявяват сериозен интерес към страната ни 27.07 | 18:11
Посланикът на Чехия Павел Вацек бе впечатлен от старата ни столица Велико Търново

Посланикът на Чехия Негово Превъзходителство Павел Вацек прояви интерес към развитието на инфраструктурата и работата с европейските фондове в България, предаде Север.бг.
На провелата се днес (27 юни) среща с кмета на Велико Търново Даниел Панов, Негово Превъзходителство каза, че съществува сериозен интерес от страна на чешки инвеститори, както и сериозни инвестиционни намерения към България и Велико Търново.
Г-н Вацек заяви, че е силно впечатлен от значимото културно-историческо наследство на града и региона, богатата история и реализацията на редица важни и значими културни проекти.
По време на срещата Даниел Панов припомни, че паметникът на Васил Левски в старата столица е подарен от почетния гражданин на Търново Карл Папоушек. Създателят на първия български военен оркестър в Търново също е чех. В по-ново време приятелството с Чехия датира от 70-те години на 20-ти век, когато е изграден Аудио-визуалният спектакъл "Царевград Търнов - Звук и светлина”.
Предстоящото изграждане на скоростния път до Истанбул – преминаващ през Велико Търново, близостта до летището в Горна Оряховица са важни предпоставки за развитие на икономическата активност и съвместните бизнес проекти.
Кандидатстването за Европейска столица на културата е друга много добра възможност за партниране и активно сътрудничество с Пилзен, който е кандидат за 2015 г.
Кметът акцентира, че в началото на 2013 г. ще бъдат отворени програмите за електро и екологичен транспорт. Негово Превъзходителство декларира, че Чехия има утвърдени и дългогодишни традиции и работи с водещи технологии и експерти в тази област.
От 10 до 14 септември посолството на Чехия ще организира Международна конференция по теми свързани именно с горепосочения тип транспорт. Експерти от Община Велико Търново ще бъдат поканени за участие в това събитие.
Водещи
-
Денков: Има рекет и изнудване срещу ръководството на СО
Без съмнение има политическа атака, заяви още той
17.05 | 11:00
-
Емил Радев преди всички: Конвергентният доклад за България е положителен
След няколко дни той ще бъде представен, уточне евродепутатът от ГЕРБ
17.05 | 10:00
Най-четени
-
Още дъжд и вятър днес
Максималните температури ще бъдат между 15° и 17°C в цялата страна
17.05 | 09:00
-
София без наземен градски транспорт и през уикенда
Метрото ще рабти по празнично разписание
17.05 | 09:15
-
Емил Радев преди всички: Конвергентният доклад за България е положителен
След няколко дни той ще бъде представен, уточне евродепутатът от ГЕРБ
17.05 | 10:00