Шест големи американски банки във фокуса на проверка на Федералния резерв 23.11 | 11:12
Стрес тестовете ще се извършат при специални условия
Федералният резерв на САЩ планира да направи стрес тестове на шест американски банки, включително и за хипотетична ситуация на допълнително влошаване на европейската дългова криза, предаде Reuters.
Резултатите от тестовете ще станат ясни през следващата година, а банките, които ще бъдат проверени, са Bank of America, Citigroup, Goldman Sachs, JPMorgan Chase, Morgan Stanley и Wells Fargo.
От Федералния резерв обясниха, че тестовете ще се правят на база данните за развитието на пазарите през втората половина на 2008 година. В хипотетичния сценарий нивото на безработица в САЩ ще е 13% (сега е около 9%), а БВП на САЩ ще се свие с 8%.
Стрес тестовете за шестте банки са част от по-голяма проверка на 31 финансови компании с активи от поне 50 млрд. долара. Сред тези компании влизат 19 банки, а проверките ще са съобразени с големината на всяка една компания в списъка. До 9 януари 2012 година банките трябва да предадат на Федералния резерв капиталовите си планове, а отговорът на най-влиятелната финансова институция в САЩ ще стане ясен на 15 март. Не е ясно обаче кога ще бъдат публикувани официално резултатите от тази по-голяма проверка.
Водещи
-
Везенков влезе в идеалния отбор на Евролигата за 2025 г.
Той е с най-висок среден коефициент на мач за 2025 г.
02.01 | 17:20
-
Икономист: Най-евтината инвестиция в света е в нефт и газ
Според проф. Красимир Петров всяко семейство трябва да има авариен фонд от 10 000 евро, които...
02.01 | 16:59
Най-четени
-
След преминаването в евро: Таксиметрови апарати отчитат двойни суми
Според производител на машините причината е технически проблем
02.01 | 09:45
-
Успяват ли търговските обекти да връщат в евро?
Хора са се опитвали да купуват дори стекове цигари със стотинки, за да се отърват от тях
02.01 | 10:00