Шефът на "Топлофикация София": Няма опасност за отоплителния сезон 03.10 | 15:45
Сключваме споразумение с "Булгаргаз"

Няма опасност за началото на отоплителния сезон в столицата, каза за БТА изпълнителният директор на "Топлофикация София" Петър Петров, потърсен за коментар по повод информацията за запор на сметки на дружеството от страна на "Булгаргаз".
"Няма никаква база за притеснение. Има запор на една-единствена сметка", уточни той. "Към настоящия момент имаме активни преговори с "Булгаргаз". На прага сме да сключим споразумение и да се прекрати цялата тази дилема", каза още Петров.
По думите му няма никакъв проблем и за оперативната дейност на дружеството.
На въпрос защо според него точно сега се предприемат подобни действия, Петров предположи, че може "Булгаргаз" да има нужда от парични потоци в баланса.
"Не е решение, което да е предварително обсъдено с нас. Ние изненадващо научихме за него. Веднага влязохме в контакт с ръководството на дружеството, обяснили сме какви са нашите възможности и в момента, мисля че до края на седмицата ще имаме положителен резултат. За момента е спряно налагането на запорите по останалите банкови сметки", каза изпълнителният директор на "Топлофикация София".
От своя страна изпълнителният директор на "Булгаргаз" Веселин Синабов посочи, че запорът е частичен, но се водят преговори. "Мисля, че ще намерим решение. "Булгаргаз" ще остане надежден партньор, както за дружеството, така и на всички регулирани клиенти. Задълженията са над 800 млн. лева, най-старото е от март 2023 г. Предстои зима, потреблението ще порасне и дълговете могат да се увеличат. Ликвидността на "Булгаргаз" не е застрашена, имаме налични средства да покриваме своите нужди, но "Топлофикация София" не показва желание да погасява и текущите си задължения. До края на деня ще намерим решение, може да е разсрочено плащане, за да не се стига до дело. През миналите години са си покривали летните задължения и са погасявали само зимните със закъснение, сега не плащат навреме и летните", обясни той.
Водещи
-
Пети протест във Варна в подкрепа на кмета Благомир Коцев
Събралите се издигнаха плакати "Свобода за Благо", "Днес е Благо, утре си ти", "Защо пускате...
23.07 | 21:01
-
Вот на недоверие - най-рано през септември
От ПП-ДБ ще търсят ясна тема и широка подкрепа, за да не се окаже, че вотът само засилва...
23.07 | 21:00
-
Ново проучване: Пандемията е ускорила стареенето на мозъците ни
Хора, които не са боледували от COVID-19, също са засегнати
23.07 | 20:45
-
Задържаха пътен полицай от Пловдив заради поискан подкуп
Образувано е досъдебно производство
23.07 | 20:30
Най-четени
-
11-месечно бебе почина след поставена ваксина в УМБАЛ - Бургас
Родителите са поискали да бъде извършена аутопсия, която да покаже точните причини за смъртта...
23.07 | 13:30
-
Опасни бактерии дебнат летовниците в Черно море
В САЩ например около 1 на 5 заразени умира в рамките на два дни.
23.07 | 11:59
-
България иска заем до 3 млрд. евро за укрепване на евроотбраната
Исканата финансова помощ е с минимален праг в размер на 2 745 700 000 евро и максимален праг...
23.07 | 15:10
-
Васил Терзиев внесе предложение до Столичния общински съвет за изменение на подробния устройствен план в местност "Кръстова вада"
Връщане към законните параметри
23.07 | 09:59