Битката за Варна ще се реши на балотаж 30.06 | 20:11
Независимият кандидат Христо Бозов и кандидатът на ГЕБР Иван Портних ще се борят за кметското място
Двама от кандидатите за кмет на Варна отиват на балотаж, предаде TV7. Според данните от екзит пола на "Сова Харис", съобщени от социолога Васил Тончев, независимият кандидат Христо Бозов печели 31,7%. Втори е кандидатът на ГЕРБ Иван Портних. Трети е с Чавдар Трифонов с 19,5%, следван от Веселин Марешки с 11,9%.
Според социолога не може да се каже, че изборите във Варна са предрешени. На частичните избори са гласували сравнително малко младежи и роми. Повече младежи са гласували за ГЕРБ, докато хората в зряла възраст са гласували за Бозов.
Според Николай Бареков тези избори са показателни, защото повече подкрепа са получили кандидати, които не са партийни.
Освен това не е имало купуване на ромски гласове. "Не искат да си показват схемите и да си харчат парите. Ще го направят на втори тур", каза той.
Бареков бе категоричен, че това показва край на политически модел и че ГЕРБ е в тежък нокдаун.
На изборите във Варна гласуваха около 22%. Те представляват гласовете на не повече от 75 хиляди варненци.
Водещи
-
Никола Цолов финишира трети на "Спа"
19.07 | 14:30
Най-четени
-
Приютете бездомна котка днес, не я прогонвайте!
Църквата почита пметта на Св. Макрина, а ето какви още са поверията за този ден
19.07 | 10:20
-
Задържаха Явор Бахаров заради наркотици
При обиск в къщата в Долна Диканя, която обитавал актьорът, са били открити саксии с канабис и...
19.07 | 10:00
-
Англия взе бронза на Мондиал 20226
Трите лъва заслужиха медалите след победа с 6:4 над Франция в истинско супершо в Маями
19.07 | 09:15
-
След 3:1 над САЩ: България на победа от финалите в Лигата на нациите
Националите ни по волейбол отупаха американците на тяхна земя в Чикаго
19.07 | 09:45