Борисов нареди: НСО вече няма да пази министрите 24.03 | 15:54
Националната служба за охрана си имала по-важни обекти
От 1 април вицепремиерите и министрите ще преустановят ползването на специализиран транспорт по Закона за Националната служба за охрана (НСО). Това решение беше прието неприсъствено от правителството по предложение на премиера Бойко Борисов, съобщиха от правителствената пресслужба.
С промяната ще се оптимизира използването на ресурсите на НСО и насочването им към други форми на охрана по закона – на определени или застрашени лица, мероприятия и обекти.
Очаква се решението да допринесе за икономическото, ефикасното и ефективното използване на капацитета и опита на НСО, гласят мотивите за предложението на премиера.
Водещи
-
Ивелин Михайлов: Вече не ме издържа майка ми, а богатите ми любовници - харесаха ме в НС
„Оставам в политиката на 100%. Ако няма промяна в следващия месец, ние ще издигнем свой...
26.06 | 13:27
-
Служители от държавната администрация излизат на протест
Искания за финансово обезпечаване
26.06 | 12:59
-
НСИ: Болести на кръвообращението причиняват най-много смъртни случаи
Ръст при новообразуванията
26.06 | 12:45
-
Костадин Костадинов: Корупцията в България наистина убива хора
Повод за декларацията му станаха скорошните тежки инциденти по републиканската мрежа, при...
26.06 | 12:30
Най-четени
-
Вадят на светло посредниците в онлайн залаганията
От новото облагане МФ очаква 100 млн. евро. платени данъци за тази година и 150 млн. евро за...
26.06 | 10:15
-
Очевидец на сблъсъка с трима загинали на „Тракия“ твърди, че не е имало спирачен път
Ключови детайли за разследването
26.06 | 09:15
-
Посмъртно: Любен Дилов-син е обявен за почетен гражданин на София
Решението за присъждане на званието на Любен Дилов-син беше подкрепено от 42-ма общински...
26.06 | 11:30
-
Край на два ремонта по АМ "Тракия", влиза в сила забрана за тирове
Също днес се възстановява движението и между 282-и и 287-и км в област Ямбол.
26.06 | 12:15