Брентът прескочи 103 долара за барел 15.02 | 09:26
За първи път от 2008 година насам суровината се търгува на толкова висока цена
Вълненията в арабските страни засилиха настроенията за възможни прекъсвания на доставки на петрола и предизвикаха поскъпване на суровината, предаде агенция "Блумбърг".
В електронната неприсъствена сесия на борсата в Ню Йорк цената на лекия суров петрол се повиши с 48 цента до 85.29 долара за барел. В азиатската сесия американският сорт се търгуваше за 85.12 долара на барел, а вчера (14.02.11) затвори за пръв път от 30 ноември миналата година под 85 долара – 84.81 долара за барел.
В Лондон обаче европейският "Брент", който се добива от Северно море, продължава да поскъпва и вече достигна цена от 103.63 долара за барел. Това е с 55 цента повече, отколкото при затварянето вчера.
Европейският сорт достигна най-високота си цена от септември 2008 година насам.
Водещи
-
Жените могат да останат с по-ниски заплати заради новите разпоредби
Риск от чисто формално прилагане
24.06 | 08:52
-
БАБХ с позиция за маслото, заради което КЗК глоби две фирми
От Агенцията казват, че са действали веднага, след като са получили сигнала със съмнения за...
23.06 | 21:00
Най-четени
-
Жените могат да останат с по-ниски заплати заради новите разпоредби
Риск от чисто формално прилагане
24.06 | 08:52
-
Здравко Василев: Навлизаме в жестока криза
Черноморието губи чуждестранните туристи заради неконтролируемо покачване на цените
23.06 | 10:59
-
В световния Топ 5: Българите по-оправни с изкуствения интелект от САЩ, Германия и Япония
Хората готови, бизнесът - не
23.06 | 11:15