Бум на новородените деца в София 04.08 | 17:45
Налага се да се открият допълнителни места за родилки в следващите дни
Бум на новородените деца отбелязват екипите на столичните общински АГ болници през последните седмици. Това съобщи във "Фейсбук" заместник - кметът на Столична община - Дончо Барбалов.
15-16 раждания на ден има в Първа САГБАЛ "Св. София". Налага се да се открият допълнителни места за родилки в следващите дни. Към настоящия момент в неонатологичното отделение има 67 бебета, съобщава директорът на болницата д-р Гергана Коларова.
От началото на годината досега в Първа АГ са били родени 1484 бебета. Миналата година за същия период новородените са били 1451.
В другата общинска АГ болница "Шейново" също има ръст на пеленачетата в размер на 2%. Капацитетът в болницата е 60 места, като в момента новородените са 53.
Водещи
-
Откриха тялото на издирваната в Пирин туристка
Малко преди откриването ѝ спасителите намериха невредимо нейното куче
21.06 | 18:01
-
Дончева: За 50 дни ПБ направиха каквото можаха, каквото могат и за каквото имат сили
Това, че руският патриарх благославя войските на своята държава, не го прави човек, който да...
21.06 | 18:00
-
Започнаха преговорите между САЩ и Иран по евентуално споразумение
Те се водят в луксозен хотел в Централна Швейцария, като се пояснява, че става въпрос за...
21.06 | 17:40
-
Мъж на 75 години се е удавил в района на Южния плаж в Китен
Влязъл във водата и му прилошало
21.06 | 17:20
Най-четени
-
Велислав Величков: В ПП не знаем, че се формира ИК за издигане на Гюров за президент
"Никой не е чул какво мисли Андрей Гюров. Бих посъветвал партийните лидери да не участват в...
21.06 | 14:00
-
Иван Василев: Предстои смяна на ръководството на „Информационно обслужване”
Целта е да бъде ускорен темпът и качеството на произвеждане на софтуер за държавните нужди
21.06 | 12:40
-
В ГЕРБ вече виждат Делян Добрев на "Дондуков" 2?
Засега няма официално решение и никой в партията не говори открито за президентска...
21.06 | 16:20