Буря в Черно море може да е разпръснала украинските минни полета 10.12 | 14:20
Това е заявил заместник-секретарят на руския Съвет за сигурност Михаил Попов

Бурята, която се разрази в Черно море в края на ноември, може да е разпръснала минните полета, поставени от украинските военни, което представлява голяма опасност за цивилните кораби. Това е заявил заместник-секретарят на руския Съвет за сигурност Михаил Попов, предава РИА Новости, цитирана от meteobalkans.com.
"Височината на вълните тогава достигна 9 метра. Тази най-силна буря през последните десетилетия разкъса мрежите на мините и най-вероятно разпръсна минните полета, поставени от украинската армия. Това представлява голяма опасност за цивилните кораби", е коментирал Попов.
"И всичко това се случи точно в онези дни, когато в Брюксел, уж загрижени за бъдещето на Украйна, бяха държавният секретар на САЩ Антъни Блинкен и украинският външен министър Дмитро Кулеба и обсъждаха въпроси, свързани с "отварянето на морските маршрути в Черно море". Американците и техните киевски марионетки- те премълчават факта, че чрез съвместните си действия са превърнали Черноморския басейн в изключително опасен регион за корабоплаване в продължение на много години. И това, разбира се, ще се отрази негативно на икономиките на всички черноморски държави", е допълнил Попов.
Водещи
-
Протестен автопоход на "Величие" срещу подмяната на вота
11.03 | 20:05
-
Пълното лунно затъмнение в Дева носи провокации и скандали, свързани със закона
Аналогично напрежение ще се наблюдава и във висшата администрация, смята топастрологът Азарей
11.03 | 20:45
-
Експерт: В "бермудски триъгълник" сме и доверието във вота потъва
Стоил Стоилов посочи, че за него е останало неясно защо, след като преди около месец и...
11.03 | 20:30
-
Съветник в Белия дом: Преговорите Украйна - САЩ в Джеда вървят към целта си
Представителите на Украйна са готови да сключат с Вашингтон споразумение за предоставяне на...
11.03 | 20:15
Най-четени
-
Влизането на 20-годишната Йоана Илиева разтърси "Ергенът" 2
40-годишният ерген бе шокиран от влизането на младото момиче.
11.03 | 09:30
-
ДПС: Нека не се заблуждаваме – Пеевски не действа сам
Обвинения в координирани действия
11.03 | 09:59
-
Пеевски: ЦИК опорочава и поставя под въпрос законността на изборите
"Отстояването на държавността и законността на всеки един демократичен избор не може да бъде...
11.03 | 08:59