България: беднотия до шия... 29.07 | 15:51
80% от българите не могат да си осигурят нормален стандарт на живот
80 на сто от българите влизат в категорията бедни, смята проф. Духомир Минев от Европейската антибедност мрежа по отношение информацията на КНСБ, че 34% от домакинствата у нас разполагат със средства, по-малко от необходимите за минималната издръжка от 294 лева на месец.
"За мен интерпретацията на тези данни е, че 80% от хората в България са бедни. Не 34%, както казват от КНСБ. Над 80% от българите живеят с пари, които не могат да осигурят нормален стандарт на живот. Всички тези хора са бедни. 34-те процента, за които се твърди, че са бедни, са всъщност хора в екстремна бедност", коментира експертът.
Той е на мнение, че причина за това са съществуващите във всички страни механизми, които позволяват богатството и материалните активи да са концентрирани в ръцете на малко хора. Според Минев изходът от е в нови сериозни реформи и промени, които трябва да "заличат отрицателните промени от последните 25 години".
Водещи
-
Гълъб Донев каза какво предвижда Бюджет 2026 (ВИДЕО)
Финансовият министър) подчерта, че в момента бюджетният дефицит е прекомерен и изисква...
24.06 | 17:15
-
Трафикът от изкуствен интелект за първи път надмина човешкия
Около 40% от публикациите във Facebook са дело на автоматизирани ботове
24.06 | 18:00
-
Волейболистите биха Италия в повторение на финала от СП
Най-резултатен за България беше Александър Николов с 19 точки
24.06 | 17:45
-
В Букурещ приеха закон за обединението на Румъния и Молдова
Президентите на двете държави имат различни мнения по въпроса
24.06 | 17:30
Най-четени
-
Полицаите получават двойно по-високи пенсии
Как държавата финансира високите доходи в сигурността
24.06 | 09:45
-
"Биг Брадър" в София: Суперкамери ще следят за десетки нарушения на пътя
Какво представляват новите устройства?
24.06 | 11:00
-
Делян Добрев официално е вън от политиката и парламента
От своя страна Бойко Борисов подчерта, че партията не се разделя с Добрев, а става дума за...
24.06 | 11:15
-
Румен Радев: Американските самолети ще напуснат до края на месеца
Американските военни самолети на летището в София
24.06 | 12:00