„Политико”: Белгия иска ЕП да свали имунитета на евродепутата Никола Минчев 20.05 | 15:18
Разследват предполагаемото му участие в корупционен скандал, свързан с китайска технологична компания

Белгийските власти поискаха от Европейския парламент да снеме имунитета на група евродепутати, сред тях - и Никола Минчев. Настояването е във връзка с разследване за предполагаемото им участие в корупционен скандал, свързан с китайска технологична компания.
Минчев потвърди пред БТА, че срещу него се води проверка. И заяви, че е готов да съдейства и няма от какво да се притеснява.
Бившият председател на Народното събрание попада в центъра на скандала заради присъствието си на футболен мач между "Андерлехт” и "Лудогорец”. Той е бил в ложата на въпросната технологична компания, за която се твърди, че е платила на евродепутати, за да получи конкурентно предимство.
Председателят на парламента Роберта Мецола ще обяви пълния списък на въпросните членове на ЕП утре при откриването на пленарната сесия, съобщава още "Политико”.
Водещи
-
Над 2000 на демонстрация във Варна срещу задържането на кмета Коцев
Насловът на протеста е „Пеевски и СГП, долу ръцете от Варна!”
14.07 | 21:00
-
Огнената стихия в Бургас e изпепелила къщи, постройки, покъщнина и домашни животни
Разтърсващи разакази на потърпевшите жители на в.з. Острицата
14.07 | 20:45
-
САЩ ще предостави оръжие на Украйна за милиарди долари
Тръмп заплаши Русия с нови мита
14.07 | 20:30
-
Двата синдиката отменят земеделския протест за утре
Министър Tахов обяви, че има споразумение за индексация на заплатите с 15 до 20% за работещите...
14.07 | 20:15
Най-четени
-
Тежка година за българското овощарство – след катастрофалните загуби при черешите, сега и реколтата от праскови
Последният удар идва от бурята в Сливенско, придружена с ветрове със скорост до 100 км/ч,...
14.07 | 10:59
-
Надежда Йорданова: Подготвяме вот на недоверие през септември
Йорданова изрази мнение предстоят ли нови избори в страната.
14.07 | 09:59
-
ТОП 10 на силно енергийните места у нас
14.07 | 16:15