България и Румъния - с най-много бедни хора в ЕС 16.10 | 17:19
Един от всеки пет души в ЕС е застрашен от бедност. През 2020 г. 96,5 млн. души в ЕС са били изложени на риск от бедност, което представлява 21,9% от населението, сочат данни на Евростат
България и Румъния са страните в ЕС с най-голям дял от населението изложен на бедност и материални лишения. Това сочат последните данни на Евростат, според които двете страни са сред четирите в ЕС с повече от една четвърт от населението изложено на риск от бедност: Румъния (35,8 %), България (33,6 %), Гърция (27,5 %) и Испания (27,0 %).
Един от всеки пет души в ЕС е застрашен от бедност. През 2020 г. 96,5 млн. души в ЕС са били изложени на риск от бедност, което представлява 21,9% от населението.
В доклада са представени няколко констатации от по-подробната статия "Statistics Explained” за условията на живот в Европа.
През 2020 г. в ЕС е имало 75,3 млн. души, изложени на риск от бедност, 27,6 млн. души са били в тежко материално и социално положение, а 27,1 млн. души са живели в домакинство с ниска интензивност на труда.
Сред 96,5 млн. жители в ЕС, които са били изправени пред риск от бедност, около 5,9 млн. души (1,3% от общото население) са живели в домакинства, изпитващи едновременно и трите условия за бедност (риск от бедност, тежко материално и социално лишение и живеещи в домакинство с много ниска интензивност на труда).
Най-ниските дялове на хората, изложени на риск от бедност , са регистрирани в Чехия (11,5 %), Словакия (13,8 %), Словения (14,3 %), Нидерландия (15,8 %) и Финландия (15,9 %).
Водещи
-
Бизнесдамата в София е убита от мъжа си
Криминалистите са озадачени от контролния изстрел в главата, така правят професионалните...
01.11 | 17:20
-
Стефка Костадинова е била извадена от списъка с акредитации на МОК
Решението идва след като МОК официално призна избора на Весела Лечева за председател на...
01.11 | 16:40
Най-четени
-
Отбелязваме Деня на народните будители
За първи път празникът се чества през 1909 г. в Пловдив
01.11 | 09:00
-
Днес е последната за годината задушница - Архангеловата
Вижте какво се прави, а какво е забранено
01.11 | 09:15
-
Красимир Вълчев: Всеки от нас може да бъде поне мъничко будител
Почит към учителите и творците, създаващи бъдещето на България
01.11 | 12:00