Взимаме от Брюксел € 2 млн. за наводненията 24.06 | 10:38
В пъти по-големи суми дава Европа на румънци и италианци
България ще получи от Европа финансова помощ в размер на 2 млн. евро като компенсация за щетите от наводненията, които заляха множество части на страната през 2014 г. Сумата е била одобрена от бюджетната комисия на Европейския парламент вчера. Това става след като ресорните депутатите на ЕС са подкрепили доклад на колегата си Зигфрид Мурешан, съобщава румънският вестник "Гъндул”, цитиран от БТА.
Документът предвижда България да получи от Фонда за солидарност на ЕС сумата от 2 млн. евро. За Румъния обаче отпуснатата сума за справяне с последствията от водните бедствия ще бъде над 4 пъти по-голяма от тази за нашата страна – 8.5 млн. евро. На финансова помощ ще разчита и Италия, която се предвижда да получи 56 млн. евро.
Специалният Фонд за солидарност на ЕС бе създаден в подкрепа на страните членки и кандидатки, засегнати от големи природни бедствия. За да получат трите държави предвидените в доклада суми обаче ще трябва да се премине през още една стъпка. Документът трябва да бъде одобрен и в пленарно заседание на Европейския парламент. Гласуването му е предвидено в програмата на евродепутатите между 6 и 9 юли.
Водещи
-
Метрото и някои трамвайни, тролейбусни и автобусни линии в София ще работят тази нощ
Вижте кои
31.12 | 12:39
-
ЕЦБ приветства България в еврозоната със светлинна инсталация
Визуализацията ще бъде проектирана на южната фасада на централната сграда във Франкфурт от...
31.12 | 12:20
-
Алибегов: Напълно необяснимо за нас покъпна абсолютно всичко
Надявам се, че след поредните избори туризмът най-накрая да стане приоритет на държавата, каза...
31.12 | 12:00
-
Световните знаменитости, които ни напуснаха през тази година
Сред непрежалимите са Джорджо Армани, Дейвид Линч, Ози Озбърн, Робърт Редфорд, Джийн Хекман,...
31.12 | 11:40
Най-четени
-
Еврото: Всичко, което трябва да знаете
31.12 | 10:00