ЕК с иск срещу България заради авторското право 15.02 | 16:30
Той е предявен пред Съда на Европейския съюз срещу още 10 държави членки
Европейската комисия реши да предяви иск пред Съда на Европейския съюз срещу България и още 10 държави членки за това, че не са подали до Комисията уведомление за приемане на мерки за транспонирането на две директиви в областта на авторското право.
На първо място Комисията реши да предяви иск пред Съда за това, че България не е подала уведомление за приемане на мерки за пълното транспониране на законодателството в областта на авторското право и сродните му права в цифровия единен пазар (Директива (ЕС) 2019/790). На второ място, във връзка с друга, по-специфична директива на ЕС относно правата на интелектуална собственост и свързаните права, приложими за определени онлайн предавания (Директива (ЕС) 2019/789), Комисията предявява иск пред Съда на ЕС срещу България за това, че не е подала до Комисията уведомление за пълното транспониране на правилата на ЕС. Това съобщиха от пресцентъра на Европейската комисия.
Подробности ще намерите тук.
Европейската комисия реши също да предяви иск пред Съда на Европейския съюз срещу България и още три държави-членки за това, че не са транспонирали в националното си законодателство правилата на ЕС относно отворените данни и повторното използване на данни от обществения сектор (Директива (ЕС) 2019/1024, наричана по-нататък "Директивата за отворените данни"). Въпреки че крайният срок за транспониране на директивата изтече на 17 юли 2021 г., четирите държави членки все още не са съобщили всички свои национални мерки, независимо от официалните уведомителни писма, изпратени им от Комисията през септември 2021 г., и от мотивираните становища, изпратени на тези държави членки между април и юни 2022 г.
Повече информация ще намерите тук.
Водещи
-
Издирваната „криптокралица“ Ружа Игнатова може все още да е жива, твърди резследване
Ружа Игнатова беше харизматичната съоснователка на OneCoin – криптопонци схема, която е...
25.01 | 18:00
-
Топ астрологът Павел Глоба със стряскаща прогноза за България (ВИДЕО)
Най-сериозните събития в страната, когато тя може да се окаже на ръба на разкол ще бъдат през...
25.01 | 17:40
-
Станишев призна: Възможно е БСП да не мине 4%-ата граница на изборите за НС
Имаме специфична позиция в Борда за Газа - Николай Младенов е върховен представител, и това би...
25.01 | 17:00
-
РИОСВ пломбира линията за ПДЧ на "Кроношпан" във Велико Търново
Преди еколозите да влязат в завода, линията за ПДЧ беше спряна доброволно, защото изтече...
25.01 | 16:40
Най-четени
-
Нинова: Не беше сега моментът Радев да се появи на политическата сцена
Опашка от службогонци се нареди зад него, смята тя
25.01 | 12:00
-
Слави Василев: Радев ясно е изразил позициите си за еврото и Украйна, ще покаже пълния си потенциал
Той ще стане мишена на всички и за всичко, заяви политическият анализатор
25.01 | 14:00
-
Осем изпълнители продължават в националната селекция за "Евровизия 2026"
Керана и Космонавтите, Михаела Маринова, Молец, Роксана, DARA, Innerglow, MONA и Preyah...
25.01 | 11:40
-
Станишев призна: Възможно е БСП да не мине 4%-ата граница на изборите за НС
Имаме специфична позиция в Борда за Газа - Николай Младенов е върховен представител, и това би...
25.01 | 17:00