ЕС поднови антируските санкции 20.07 | 15:30
Те включват ограничения при търговията, финансите, технологиите и изделията с двойна употреба, промишлеността, превозите и луксозните стоки

Съветът на ЕС съобщи, че е решил днес да удължи до 31 януари догодина ограничителните мерки, насочени към конкретни области на икономиката на Руската федерация заради военното нападение срещу Украйна, съобщава БТА.
Санкциите, въведени от 2014 г., бяха значително разширени след февруари 2022 г., се отбелязва в съобщението. Те включват ограничения при търговията, финансите, технологиите и изделията с двойна употреба, промишлеността, превозите и луксозните стоки, в това число забрана за внос или превоз по море на суров нефт и някои нефтени изделия от Русия в ЕС, изключване от системата SWIFT на няколко руски банки и преустановяване на дейностите по излъчване и лицензите на няколко подкрепяни от Кремъл "дезинформационни медии", пише в съобщението.
В допълнение към икономическите санкции срещу Руската федерация, ЕС въведе различни мерки, включително върху икономическите отношения с незаконно присвоените Крим и Севастопол, както и с украинските области Донецк и Луганск, запор на имущество и забрани за пътуване, както и дипломатически мерки.
Водещи
-
В "Продължаваме промяната" ще избират ново ръководство през септември
Дотогава Асен Василев остава едноличен лидер
29.06 | 21:33
-
Веселин Стойнев: Оставката на Петков беше задължителна, но не изчерпва проблема
Диана Дамянова: Оставката на Кирил Петков е опит да се прикрие действителната глава на тази...
29.06 | 18:00
Най-четени
-
ЕК: Без кучета и котки в зоомагазина вече
Въвеждат задължително микрочипиране, нови тежести заплашват ловците
29.06 | 12:00
-
Украйна: Ударихме военни цели в руския Брянск
Според местни медии в града са се чули изстрели и поредица от експлозии
29.06 | 11:20
-
Гадже зарязало бременна бившата жена на Джизъса?
Младежът се е хванал с нова мацка и е изоставил брюнетката, която ще бъде самотна майк
29.06 | 13:40