ЕС ще въведе мита върху всички онлайн стоки от Китай 03.07 | 18:00
Ще падне сегашната безмитна ценова бариера от 150 евро
Европейският съюз планира да въведе вносни мита за всички стоки от китайските сайтове за електронна търговия, по-специално Aliexpress, Temu и Shein, включително и за стоки на цена под 150 евро, съобщи днес вестник "Файненшъл таймс", позовавайки се на свои източници.
Според тях подобно преразглеждане на вносните мита в ЕС има за цел да се бори с "притока на голям брой евтини стоки". Европейската комисия ще предложи да се премахне сегашната ценова бариера от 150 евро, при която стоките могат да бъдат закупени без мито, се казва в публикацията. По данни на ЕК през миналата година в ЕС са внесени такива стоки за 2,3 млрд. евро.
В края на май китайските власти изпратиха писмо до Валдис Домбровскис, заместник-ръководител на ЕК, в което предупредиха за ответни мерки от страна на Китай, в случай че ЕС възнамерява да започне търговска война срещу Пекин чрез повишаване на митата върху китайските стоки. Според текста китайските власти са обезпокоени от нарастващия брой антидъмпингови разследвания срещу китайски фирми в ЕС и се надяват да възстановят нормалното търговско и икономическо сътрудничество с блока. В отговор на по-нататъшните недружелюбни стъпки от страна на официален Брюксел Пекин обмисля да повиши митата върху вноса на европейски селскостопански продукти и авиационно оборудване.
Водещи
-
Мадуро и жена му са на борда на „Иво Джима“
Пътуват за САЩ, където ще бъдат съдени за наркотероризъм
03.01 | 17:21
-
Паднало дърво заради силен вятър в София блокира трамваи
Временно спря движението на трамвайни линии №10 и №15 в столицата
03.01 | 16:40
-
НАП: Поскъпването на билет в Бургас е необосновано
Агенцията глоби градския транспорт в морския град
03.01 | 16:20
Най-четени
-
Кола на заден ход блъсна и уби пешеходец
Трагедията се е разиграла в еленското село Руховци
03.01 | 12:40
-
Ураганен вятър с пориви над 120 км/ч нанесе сериозни щети във Враца
От общината призовават хората да останат по домовете си
03.01 | 10:00
-
Взривове и прекъснат ток в Каракас – хората масово напуснаха домовете си
Над венецуелската столица ниско са прелетели самолети, съобщават световните агенции
03.01 | 10:40