Министри от ЕС настояват за по-строги миграционни политики 19.10 | 18:45
Важно е тези лица, които може да представляват заплаха за сигурността за нашите граждани, да бъдат връщани незабавно и принудително, заяви еврокомисарят по миграцията Илва Йохансон
Министри от Европейския съюз заявиха днес, че страните членки трябва да проверяват по-добре мигранти и търсещи убежище и да гонят по-бързо представляващите риск за сигурността, след като скорошни ислямистки атаки показаха съществуващите трудности в тази сфера, предаде Ройтерс.
Министрите на вътрешните работи и на правосъдието на ЕС се срещат днес в Люксембург, за да обсъдят какви стъпки да се предприемат след смъртоносните атаки в Брюксел и Франция в момент на притеснения за сигурността заради конфликта между Израел и "Хамас".
Важно е тези лица, които може да представляват заплаха за сигурността за нашите граждани, да бъдат връщани незабавно и принудително", заяви еврокомисарят по миграцията Илва Йохансон:
"Трябва да бъде по-ефективни, да затворим пробойните и по-бързи в решенията за връщане".
45-годишният тунизиец, който уби двама шведи в Брюксел в понеделник, е пребивавал незаконно, след като молбата му за убежище е била отхвърлена.
Той е стигнал до ЕС през италианския остров Лампедуза през 2011 г., като е живял и в Швеция.
20-годшният роден в Русия ислямист от Ингушетия, обвинен в убийството на учител в Северна Франция миналия петък, е бил известен на властите като рисков за сигурността, но не е бил изгонен от страната, посочва Ройтерс, цитирана от БНР.
Водещи
-
Германският модел за контрол над „Роснефт“ се изроди в рецепта за произвол над “Лукойл”
Автор: ВЕЛИЗАР ЕНЧЕВ
09.11 | 12:40
-
Край на приказката! Росен Плевнелиев и Деси Банова разделени?
Преди няколко дни бившата манекенка си събрала багажа и напуснала семейното жилище заедн с...
09.11 | 12:20
-
САЩ пращат стратегически бомбардировачи B-52H на Източния фланг в Европа
Те ще участват провеждането на многостранни учения съвместно с Финландия, Литва, Швеция и...
09.11 | 12:00
Най-четени
-
Облачно и дъждовно време в неделя
09.11 | 09:00
-
Лорер: Задкулисието се ражда там, където няма комуникация с хората
Според депутата никой от управляващите не обяснява какъв им е планът по казуса с Лукойл, което...
09.11 | 10:20
-
И днес няма да работи Линия 3 на столичното метро
09.11 | 09:15