Почина председателят на Европарламента 11.01 | 07:04
Давид Сасоли си отиде на 65-годишна възраст от усложнение, свързано с имунната му система
![Почина председателят на Европарламента](http://inews.bg/pictures/2341676_1004.jpg)
65- годишният председател на Европейския парламент Давид Сасоли е починал късно тази нощ, съобщават световните медии, позовавайки се на информация от кабинета му преди минути.
Смъртта му е настъпила след "сериозно усложнение", свързано с имунната му система, става ясно он съобщението.
"Президентът на Европейския парламент Давид Сасоли почина в 1,15 ч. сутринта на 11 януари в болницата в Авиано, Италия, където беше хоспитализиран", написа неговият говорител Роберто Куйо в Twitter.
Сасоли беше председател на 705-местния парламент на ЕС от 2019 г.
"Какъв голям шок и голяма загуба. Аз съм дълбоко натъжен. Той ни напусна твърде рано. Моите съболезнования на семейството му! Скъпи Дейвид, почивай в мир", туитира германският евродепутат Исмаил Ертуг.
Сасоли беше хоспитализиран с тежка пневмония през септември и се завърна в Италия за лечение.
Той отново влезе в болница на 26 декември. "Тази хоспитализация се наложи поради сериозно усложнение след срив на имунната му система. В резултат на това всички официални дейности на председателя на Европейския парламент бяха отменени", се посочи тогава в официално изявление от неговия пресофис.
Водещи
-
Ето какви суми ще получат родителите, според Бюджет 2025
11.02 | 21:00
-
Зомбори се връща в „Капките”
11.02 | 20:40
Най-четени
-
КТ „Подкрепа“: Над 90 % от 1000 работещи са недоволни от възнаграждението си
Това показва анкета на Конфедерацията
11.02 | 17:00
-
Премиерът Росен Желязков е в Париж за Срещата на върха по въпросите на изкуствения интелект
Форумът събира световни лидери, представители на бизнеса, академичните среди и гражданското...
11.02 | 11:15
-
Козлодуй и Криводол първи минаха на евро
11.02 | 08:13
-
Увеличението на пенсиите от 1 юли би трябвало да бъде с около 8,5%
Това сочат данните и изчисленията към момента
11.02 | 16:30