Правителството ще обяви другата седмица актуализирания план за възстановяване 17.07 | 18:00
За харченето на парите трябва да се вземат демократични решения, смята вицепремиерът по управление на европейските средства Атанас Пеканов
Следващата седмица служебното правителство ще представи предложенията си за какво да се използват средствата от европейския план за възстановяване и устойчивост, каза днес пред "Дарик радио" вицепремиерът по управление на европейските средства Атанас Пеканов.
Според него за харченето на парите трябва да се вземат демократични решения. Пеканов уточни, че сериозни различия има за това къде да се инвестират средствата от Европа в сектор "Енергетика". Министърът е на мнение, че при изборът на проекти за реализация трябва интересът на суверена е на първо място.
"Трябва да започнем да изграждаме работни места. Например индустриален парк, преизизграждането на енергийни източници и други. Дигитализацията ще доведе до качествена практика. Дигиталният и зеленият преход ще помогнат на България", каза още министърът.
От всички страни от ЕС България, Малта, Естония и Нидерландия са единствените, които още не са предали плановете си в Брюксел, което ще забави одобрението на техните проекти и започването на финансирането на програмите за възстановяването им. Очаква се страната ни да направи това до края на месеца.
Водещи
-
Кредитите на домакинствата за суми над 1 млн. лева са нараснали с близо 63% за година
Депозитите на домакинствата за над 1 млн. лева нарастват с 24 на сто за година
07.11 | 15:00
-
Млада жена е била намушкана няколко пъти с нож в центъра на Благоевград
Полученият сигнал е бил за жена, лежаща на земята, обляна в кръв и с множество прободни рани.
07.11 | 15:00
-
Лек автомобил се вряза в сергии на Кооперативния пазар в Казанлък
По първоначална информация, жената, управлявала превозното средство, най-вероятно е объркала...
07.11 | 14:46
-
Хотелиери и ресторантьори скочиха срещу Бюджет 2026
Тези средства, според бранша, не са заложени в бюджетите за следващата година, нито в вече...
07.11 | 14:15
Най-четени
-
Запаси има, хората ще имат гориво, износът е спрян, коментира лидерът на "ДПС-Ново начало"
"Виждам истерията на "партията на пуделите" и на "Лукойл"
07.11 | 12:30
-
Продължава ремонтът на 11-километровия участък от АМ „Тракия“ в област Сливен
От „Пътна полиция“ уточняват, че при необходимост организацията на движението може да бъде...
07.11 | 10:30
-
Карлос Насар отказа трета оферта от Бахрейн
Евентуален трансфер е бил коментиран по време на визитата на щангиста в страната през...
07.11 | 09:45
-
Бизнесът: Няма да сме зрители в бюджетния театър!
Въпросът остава отворен: ще успеят ли синдикати, работодатели и изпълнителна власт да седнат...
07.11 | 11:02