Спецпрокуратурата оглави Постоянната конференция на прокурорите от 12 европейски страни 07.12 | 18:44
Това решиха с явно гласуване представителите на държавите-участнички в организацията

Специализираната прокуратура бе избрана за ръководител на Секретариата на Постоянната конференция на прокурорите, работещи по дела за организирана престъпност, с мандат от 4 години. Това решиха с явно гласуване на онлайн съвещание представителите на държавите-участнички в международната организация.
Постоянната конференция е създадена на 27 май 2016 г. в Белград. Целите на организацията са засилване на международното сътрудничество в противодействието на организираната престъпност, своевременна комуникация между страните-участнички в съответствие с техните правни системи, подпомагане на сътрудничеството по молби за правна помощ и установяване на директна връзка между прокурорските институции.
Учредители на организацията са Националната дирекция "Антимафия и борба с тероризма" на Италия, специализираните прокуратури на България, Сърбия, Словения, Северна Македония и Черна гора, Службата за борба с корупцията и организираната престъпност на Република Хърватска, прокуратурите на Босна и Херцеговина, Албания и Унгария, както и Националното бюро "Антикорупция" на Румъния. Гърция бе приeта като 12-ти член на организацията, желание за участие е заявила прокуратурата на Австрия.
Дейността на Постоянната конференция на прокурорите, работещи по дела за организирана престъпност, се осъществява с подкрепата на Организацията за сигурност и сътрудничество в Европа.
Специализираната прокуратура е втората след Прокуратурата на Сърбия, която оглавява Постоянната конференция на прокурорите, работещи по дела за организирана престъпност.
Водещи
-
Масирани проверки за алкохол и наркотици на автомагистрала "Тракия"
Това е втората голяма акция на същото място през последните месеци. През март 2025 година на...
17.06 | 12:15
-
Арестуваха българи, заключили 11-месечното си бебе на тераса в Солун и заспали
Родителите на 11-месечното бебе – български граждани – са били арестувани
17.06 | 11:57
-
Има ли „капани” в текстовете за произход и надценки в законопроекта за храните 2
Изключване на ключови места
17.06 | 11:15
-
Внимание, родители: Лекари алармират за нова опасност сред децата - „текст нек” синдром
Диана е на 17 години. Зависимостта ѝ към мобилния телефон я нарежда сред подрастващите,...
17.06 | 11:30
Най-четени
-
Георги Рачев: Голяма жега до петък, после захлаждане
Всички граждани и транспортни фирми могат да получават информация за актуалната пътна...
17.06 | 09:15
-
Шокиращи кадри от българска ферма, част от най-голямото световно разследване на индустриалното отглеждане на кокошки в клетки
Призив към институциите за действие
17.06 | 10:59
-
Търговци пишат цените в евро в червено, но това обърква потребителите 2
По отношение на касовите апарати Вълканов обясни, че става дума за актуализация на софтуера.
17.06 | 10:30