България закъса и за медицински сестри 12.01 | 10:06
Нужни са ни 35 000 нови попълнения
В страната ни от край време се знае, че има недостиг на учители и лекари. Оказа се, че е недостатъчен и броят на медицинските сестри. Според доклада на Асоциацията на специалистите по здравни грижи имаме нужда от общо 35 000 нови попълнения. Така ще бъдат постигнати нормалните за медицината стандарти в съотношението лекари-сестри 1:2.
В анализ на Евростат за броя медицински сестри и изобщо специалисти по здравни грижи за 2014 година също се отчита недостиг на кадри. Ако се запази сегашният годишен прием за обучение на специалисти по здравни грижи от около 400 медсестри и 150 акушерки, страната ни може да стигне нормалното клинично съотношение чак след 100 години.
Според европейската статистика, най-много медицински сестри има в лечебните заведения на Германия. Във все повече страни-членки се разрешава те да практикуват и самостоятелно след придобита квалификация.
Водещи
-
Партията с неформален лидер Васил Божков се е саморазпуснала
Седалище и адрес на управление на "Център" беше къщата на Божков на улица "Московска" 43.
22.06 | 13:15
-
Първи кадри от новите "Игри на волята", Ивет Лалова съобщи голяма новина
Исторически обрат в регламента
22.06 | 12:59
-
Строги ограничения за водата в Кюстендил
Ограниченията обхващат напояването и поливането на зелени площи, миенето на улици, тротоари,...
22.06 | 12:45
-
В сезона на пожарите: Ето какво съветват експертите за опазването на горите
Американският опит
22.06 | 12:30
Най-четени
-
МВР купува климатици с парите за безопасност на пътя
Сметната палата разкри тежки административни пропуски във вътрешното министерство
22.06 | 09:59
-
Срам за София: Под 20% от спирките в центъра пазят от дъжд и слънце
Това обаче са само няколко от стотиците подобни обекти на територията на цяла София.
22.06 | 11:30
-
Спасителите по Черноморието получават между 1300 и 1500 евро за сезонна работа
Според експерта по водно спасяване Иван Георгиев няма основания за притеснение относно...
22.06 | 09:30