(ВИДЕО) Джип на Гранична полиция фучи с 200 км/ч по АМ "Тракия" 10.09 | 11:29
Разрешената скорост по магистралите у нас е 140 км/ч, но въпреки това държавните служители я превишават с над 60
Джип на Гранична полиция грубо погазва Закона за движение по пътищата, движейки се с над 200 км/ч по АМ "Тракия". На куриозната ситуация се е натъкнал мъж, който рано тази сутрин се е придвижвал по аутобана в посока Бургас. Мъжът, който е изпратил видеозапис на нарушението, се е возел на предната седалка на автомобил, движещ се зад Граничните полицаи.
"Шофьорът, при когото се возех е отличен водач. През повече от 20-те си години стаж зад волана няма нито едно нарушение, горд притежател на "златен талон" и изключително опитен. Видяхме джипа да се засилва покрай нас в дясната лента и преценихме, че искаме да разберем с колко се движи. Ограничението на аутобана е 140 км/ч, а видеото, което изпращам реално започва от скорост над 170 км/ч.", коментира авторът на видеото.
Гонката започва на около 50 км от Бургас. Въпреки че се движат зад него с 30 км/ч над позволената скорост, джипът на Гранична полиция продължава да се отдалечава. Автомобилът, който го преследва достига до 200 км/ч., където скоростите на двете возила започват да се изравняват. Тогава обаче водачът на задната кола преценява, че е по-добре да се откаже, защото реално застрашава живота на останалите участници в движението. Джипът обаче отпрашва напред със същата скорост.
"Шофьорът, с който се возих, заяви, че е готов да плати глобата си за нарушение на ЗДвП, ако бъдат глобени и граничните полицаи. Все пак ние започнахме да преследваме техния автомобил, за да демонстрираме колко грубо погазват правилника", коментира авторът на шокиращото видео.
Водещи
-
Слави Василев: Скокът на Радев променя коренно политическата картина в България
Анализаторът предпочeте да не коментира кои политически формации ще бъдат най-недоволни от...
20.01 | 21:00
-
Цветан Цветанов: Радев ще привлече избиратели от всички партии
Най-големият грях на Борисов е, че предаде ГЕРБ, заяви бившият втори в партията
20.01 | 20:45
-
Антон Кутев: Безспорно Радев ще участва в изборите под някаква форма
Кои ще са личностите в партийните редици е въпрос, който все още има много неизвестни
20.01 | 20:15
Най-четени
-
НСО обяви старта на нова процедура за назначаване на 20 служители на длъжност „младши сътрудник – охранител“
Кандидатите могат да подават документи от днес, 20 януари, до 9 март 2026 година включително.
20.01 | 11:00
-
Западните медии за Радев: Започва битката за бъдещето на България
Подалият оставка президент обединявава достойните, вдъхновените и непоколебимите
20.01 | 15:00
-
Асен Василев пита Радев троянски кон на Кремъл ли е?
Бившият финансов министър иска ясни отговори от президента и за геополитиката, и за машините,...
20.01 | 16:00
-
Първан Симеонов: Между ПП-ДБ и Президентството има вежлив тон, това ми се струва следващото възможно мнозинство
По думите му от година насам между ПП-ДБ и Президентството има вежлив тон.
20.01 | 09:30