„Воля“: Президентът да говори в парламента, не по улиците 14.07 | 14:48
Да поясни каква е визията му за България след протестите, призовава Марешки
Парламентарната група "ВОЛЯ- Българските Родолюбци” призовава президента Румен Радев да се възползва от правото, което му дава член 98 от Конституцията и да говори от парламентарната трибуна.
"България е парламентарна република и е въпрос на уважение към институциите всякакви идеи за промяна на управлението да бъдат изложени именно в сградата на парламента. Това би спестило излишно напрежение и ще намали риска от сблъсъци. Агресията на площадите е абсолютно недопустима! Недопустимо е и висшите държавници да я подстрекават, камо ли чрез това да обслужват някакви задкулисни интереси! Не съм изненадан, че само ние от ВОЛЯ в момента призоваваме всички към разум и държавническо поведение. Президентът трябва да е обединител, а да не се държи като партиен лидер. Даваме му шанс да се прояви именно като такъв”, заяви зам.-председателят на НС и лидер на ВОЛЯ Веселин Марешки.
От ВОЛЯ заявиха още, че е редно Румен Радев да присъства в пленарната зала по време на дебата по вота на недоверие към кабинета. "Очакваме от президента да поясни каква е визията му за България след протестите. Ако няма такава, то излиза, че не е никакъв държавен глава, а обикновен подстрекател, който използва този пост, за да обслужва интересите на БСП. При това положение би трябвало да вървим и към предсрочни президентски избори”, коментира още Марешки.
Водещи
-
Борисов: Протестите са хубаво нещо, това е демокрация
Председателят на ПП Асен Василев обяви, че днес протестът ще бъде мирен, но ще се блокира...
26.11 | 09:59
-
Протести на ВМРО и ПП-ДБ заграждат парламента в ключов ден за бюджета
Удължават срока за кладенците с 14 години
26.11 | 09:45
-
Изплащат пенсиите за януари в евро без подаване на документи
България става 21-ата членка на еврозоната
26.11 | 09:30
-
Кабинетът гласува коледните добавки на пенсионерите
Финансова подкрепа за възрастните хора
26.11 | 09:15
Най-четени
-
Кабинетът гласува коледните добавки на пенсионерите
Финансова подкрепа за възрастните хора
26.11 | 09:15
-
За един месец дизелът е поскъпнал с 14 стотинки, а бензинът със 7
Дизелът дърпа нагоре
26.11 | 08:45