Георги Глушков е предложен за служебен министър на спорта 05.04 | 10:25
Георги Глушков е роден на 10 януари 1960 г. в Трявна. От първи до седми клас учи в СПУ "Петко Рачев Славейков“, Трявна. След това продължава образованието си в спортно училище в град Ямбол.

Легендата на българския баскетбол Георги Глушков е предложен за нов министър на младежта и спорта. Първият роден играч в Националната Баскетболна Асоциация на САЩ и Канада (NBA) и настоящ президент на Българска федерация по баскетбол е предложението в служебното правителство на Димитър Главчев.
Биография
Георги Глушков е роден на 10 януари 1960 г. в Трявна. От първи до седми клас учи в СПУ "Петко Рачев Славейков", Трявна. След това продължава образованието си в спортно училище в град Ямбол.
На 17 години е вече национален състезател, а в средата на 80-те години на миналия век се нарежда сред петимата най-добри баскетболисти на Европа. През сезон 1984/85 печели шампионската титла в състава на Академик (Варна) и записва 33 точки и 23 борби средно на мач.
На 25 септември 1985 година е изтеглен в драфта на НБА под номер 148 от Финикс Сънс и става първият играч от Източна Европа в НБА. В САЩ събитието е отбелязано със специален комплект за журналисти, който съдържа история на България и разговорник на български език. Там обаче Глушков остава само един сезон и е отпратен обратно към Европа. Пристрастява се към храната от заведения за бързо хранене, а заради спадналата му форма треньорите на Финикс се усъмняват, че може би използва анаболни стероиди. През сезона изиграва 49 мача (16 като титуляр), в които играе средно по 15 минути и записва 4.9 точки и 3.3 борби. След слабо представяне по време на контролните мачове в Лятната лига обаче се завръща в Европа.
По-късно играе в Италия, Испания и за Академик Варна.
С националния отбор на България по баскетбол Глушков взима участие общо на четири европейски първенства – през 1979, 1985, 1989 и 1991 г.
Почетен гражданин на Трявна от 2012 г.
Водещи
-
"Унижавам и мачкам всички безполезни роби!" Това пише Габриела Сашова, обвинена в изтезаването на животни
Засега водещата версия е, че са ги взимали от обяви за осиновяване в интернет. Разследването...
25.03 | 10:30
-
„Възраждане“ за вота на недоверие: Искаме нови избори
„Ние подкрепяме исканията на МЕЧ, трябва да им се възстанови тяхната ПГ"
25.03 | 10:15
-
90% от българите бързат да купят имот преди влизането в Еврозоната
Различни възрастови групи - различно поведение
25.03 | 09:59
-
Александър Вучич: Никой няма да пороби Сърбия
Сърбия отбеляза годишнината от операцията на НАТО с остри послания
25.03 | 09:40
Най-четени
-
На 25 март православната църква чества Благовещение 2
Имен ден празнуват Благовест, Благовеста, Благой, Блага.
25.03 | 08:57