"Господарите" изловиха политик в схема за милиони с опасна храна за деца под тепетата 26.09 | 12:30
Доставчик на негодните храни е фирмата “Фууд деливъри експрес”, а едноличен собственик на капитала ѝ е Георги Цанков - председател на общинския съвет в община Родопи
"Господари на ефира" разкри огромен проблем в Пловдив, свързан с хиляди деца.
Репортери на предаването огласиха свое разследване, от което става ясно, че училища и детски градини получават храна със съмнително качество от фирма на председател на общински съвет на община Родопи.
Доставчик на негодните храни е фирмата "Фууд деливъри експрес”, а едноличен собственик на капитала ѝ е Георги Цанков (на снимката до холивудската легенда Силвестър Сталоун). Той е досегашен председател на общинския съвет и вероятен кандидат за кмет на района на предстоящите местни избори.
Само за година фирмата му "Фууд деливъри експрес” е спечелила обществени поръчки за изхранване на деца на обща стойност 816 280,15 лв. А според системата за бюджетни плащания фирмата е получила общо над 4 300 000 от бюджета от 2016 година насам.
![]()
Всъщност през годините нееднократно родители са сигнализирали за проблеми с храната, доставяна от въпросната фирма. Уви, институциите не взимат мерки.
Сигналът на родителите
Родителите споделят изключително притеснителни снимки на храната, която децата им получават. Освен скъпа – 9 лева за еднодневен купон, тя е с лош вид. Видимо стари и негодни продукти се получават в столовете, обслужвани от въпросната фирма. Директорите на училища нямат решение. Подписали са договори за 5 години и видимо имат притеснения да опитат да ги прекратят.
Подобна е реакцията и на останалите институции, към които хората са се обръщали – прехвърляне на топката и никакво решение на проблема. А ето и снимките, които родители ни изпратиха:
![]()
![]()
![]()
Очаквайте скоро нашите разкрития от случващото се в склада. Ще видите и опита ни за среща с братя Цанкови – собствениците на съмнителния склад, пишат Господари на ефира.
Водещи
-
Кабинетът одобри проектобюджета, скоростно го внсесе в парламента (ОБЗОР)
Това се случи без съгласието на бизнеса и синдикатите
13.11 | 21:00
-
Фалшиви новини „убиха” Кака Лара и Кака Лили
Зад недостоверната информация стои един и същ човек
13.11 | 20:30
-
Нинова: Минимумът на месец, за да живее нормално един човек, е 1540 лв.
Колко пенсионери получават такива пари, попита лидерът на ПП "Непокорна България“
13.11 | 20:15
Най-четени
-
Гиросът в Гърция удари рекордните 5.50 евро
Ситуацията на пазара се изостря допълнително от наближаващите празници, като прогнозите сочат...
13.11 | 11:45
-
Зимнина без буркани – алтернативата на модерните домакини
Да си нямат проблеми с гаджето, което казва- да отидем до нашите, да дадат някой буркан, че...
13.11 | 09:15